Trwa ładowanie...
dqn0zsc

Zaatakował mieczem przed Pałacem Buckingham. Jest zarzut

26-letni mężczyzna usłyszał zarzut w związku z incydentem terrorystycznym w pobliżu Pałacu Buckingham, do którego doszło w ubiegłym tygodniu. Podejrzany zaatakował funkcjonariuszy policji, trzymając w ręku 120-centymetrowy miecz.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Mężczyzna zaatakował policjantów przed Pałacem Buckingham
Mężczyzna zaatakował policjantów przed Pałacem Buckingham (PAP/EPA, Fot: STEPHANIE LECOCQ)
dqn0zsc

Do ataku doszło miniony piątek. Jak podała Metropolitan Police mężczyzna zatrzymał swój samochód obok jednego z radiowozów w pobliżu Pałacu Buckingham, a funkcjonariusze zauważyli w jego aucie maczetę. W trakcie interwencji policjantów napastnik zaatakował policjantów, raniąc ich niegroźnie. Jak opisywały media miał przy tym krzyczeć "Allahu akbar". Policjanci użyli gazu łzawiącego.

Zaatakowani policjanci zostali opatrzeni na miejscu przez ratowników. Żadne inne osoby - podała w komunikacie policja - nie zostały poszkodowane.

Atak wydarzył się w momencie, gdy królowa była w zamku Balmoral, w Szkocji. Policja podkreślała, że żaden z członków rodziny królewskiej nie był w tym czasie w Pałacu Buckingham. W tej sprawie przesłuchano również innego mężczyznę, ale został on zwolniony. W kominikacie policja podkreśla, że 26-latek nie miał żadnych wspólników.

dqn0zsc

Mężczyzna, 26-letni mieszkaniec Mohiussunnath Choudhury, został oskarżony o przygotowywanie ataku terrorystycznego.

Pałac Buckingham to oficjalna londyńska rezydencja brytyjskich monarchów i jedna z głównych atrakcji turystycznych miasta.

Zobacz także: Królowa Elżbieta II i książę Filip - niezwykła królewska para

dqn0zsc

Podziel się opinią

Share

dqn0zsc

dqn0zsc
Więcej tematów