Trwa ładowanie...
Koronawirus informacje
Koronawirus mapa
Polska
Świat
Społeczeństwo
Polityka
Edukacja
Tylko w WP
Innowacje
#DzieńdobryWP
Śląsk
Kraków
Wideo
Najnowsze

Z tego zdjęcia śmiali się wszyscy. Prezydent odpowiedział hejterom... memem

Fotografia zrobiona podczas szczytu NATO w Brukseli wywołała spore zamieszanie. Stała się źródłem memów i żartów, a dla części internautów powodem do poważnej krytyki związanej z ośmieszaniem naszego kraju przez prezydenta. Andrzej Duda w subtelny sposób odpowiedział hejterom, udostępniając internetową grafikę o bardzo jasnym przesłaniu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Z tego zdjęcia śmiali się wszyscy. Prezydent odpowiedział hejterom... memem
(PAP/EPA)

Na fotografii widać Andrzeja Dudę, który uśmiecha się i pokazuje uniesione w górę kciuki. Niestety prezydent stanął w nieodpowiednim miejscu, przez co zdjęcie wyszło tak, jakby celowo dorabiał rogi kanclerz Niemiec Angeli Merkel i prezydentowi Francji Emanuelowi Macronowi.
Część internautów potraktowała fotografię jako powód do niegroźnych żartów, część jednak wykorzystała ją, by poważnie skrytykować prezydenta, zarzucając mu ośmieszanie Polski na arenie międzynarodowej.

Andrzej Duda nie odpowiedział wprost na krytykę ze strony internautów, ale postanowił zawalczyć z nimi ich własną bronią. Na swoim oficjalnym profilu "podał dalej" grafikę opublikowaną przez jedną z internautek na Twitterze.
Mem ukazuje zdjęcia znanych, światowych polityków, m.in. Hillary Clinton, Angeli Merkel, Baracka Obamy czy Donalda Trumpa. Wszyscy pokazują kciuki uniesione w górę. Fotografiami zachwyca się namalowana z boku buźka obwieszona znaczkami Komitetu Obrony Demokracji. Poniżej znajduje się zdjęcie Andrzeja Dudy, który pokazuje identyczny gest, ale tym razem buźka nie jest już zachwycona, lecz z oburzeniem wypowiada słowa "Ale obciach!".

   Twitter
(Twitter)

W istocie zdjęcie zostało wykonane w momencie ogólnego rozluźnienia. Liderzy sojuszu militarnego postanowili pójść w ślad za premierem Kanady, Justinem Trudeau, który macha do reporterów. Wszyscy zaczynają śmiać się, żartować i machać do dziennikarzy.

Podziel się opinią

Share
Slot
Więcej tematów