Trwa ładowanie...
d4lt1ce

Wyszkowski zbiera pieniądze. Przegrał sądową batalię z Wałęsą

Krzysztof Wyszkowski, członek kolegium IPN i opozycjonista z czasów PRL prosi o wsparcie finansowe. Wszystko przez przegrany proces z Lechem Wałęsą, któremu zarzuca współpracę ze Służbą Bezpieczeństwa.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Krzysztof Wyszkowski prosi o finansowe wsparcie na publikację przeprosin
Krzysztof Wyszkowski prosi o finansowe wsparcie na publikację przeprosin (PAP, Fot: Wiktor Dąbkowski)
d4lt1ce

Spór między Wyszkowskim a Wałęsą przypomina węzeł gordyjski. Opozycjonista przegrał z byłym prezydentem dwa procesy. Pierwszy - w 2011 roku, drugi - w grudniu 2018.

W pierwszym przypadku chodziło o zarzucanie Wałęsie współpracę z SB. Drugi wyrok Wyszkowski usłyszał za wprowadzanie opinii publicznej w błąd - przekonywał, że w 2011 roku wygrał z byłym prezydentem w sądzie. Co ciekawe, również rozstrzygnięcie z 2018 roku opozycjonista uważa za swój sukces.

Wyszkowski prosi o pomoc

Wyszkowski przekonywał w rozmowie z portalem wPolityce, że grudniowy wyrok to "listek figowy dla Wałęsy, żeby nie wyszedł na golasa z sądu". "Wałęsa chciał mnie zniszczyć finansowo i żądał, żebym ja przez 3 miesiące w różnych mediach ogłaszał, że on nie był agentem. Sąd zostawił tylko trzy miejsca, w których mam przeprosić" - mówił.

d4lt1ce

Zobacz także: Jarosław Gowin odpowiada Lechowi Wałęsie ws. Solidarności

Zgodnie z wyrokiem Wyszkowski - poza swoją stroną internetową - ma publikować przeprosiny na portalach Radia Maryja i "Gazety Polskiej Codziennie".

Czytaj też: Cenckiewicz i Wyszkowski krytykują IPN. Chodzi o lustrację Macierewicza

Masz news, ciekawe zdjęcie lub film? Prześlij nam na dziejesie.wp.pl!

d4lt1ce

Podziel się opinią

Share

d4lt1ce

d4lt1ce
Więcej tematów