Trwa ładowanie...
d2bqgbb

Wystawa poświęcona Powstaniu Warszawskiemu w Berlinie. Poprzednią zobaczyło 280 tys. osób

W berlińskim muzeum Topografii Terroru otworzono wystawę poświęconą Powstaniu Warszawskiemu. Patronat nad nią objęli prezydenci Polski i Niemiec. Pierwszy raz ekspozycja pojawiła się pięć lat temu i przyciągnęła tłumy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
W Berlinie otworzono wystawę poświęconą Powstaniu Warszawskiemu
W Berlinie otworzono wystawę poświęconą Powstaniu Warszawskiemu (Facebook.com)
d2bqgbb

Muzeum Powstawia Warszawskiego otworzyło w Centrum Dokumentacji Topografii Terroru w Berlinie wystawę poświęconą wydarzeniu. Na miejscu byli obecni Powstańcy. Wystawa została objęta patronatem przez prezydentów Polski i Niemiec - Andrzeja Dudę i Franka-Waltera Steinmeiera. Dla zwiedzających będzie czynna do 13 października.

To druga odsłona ekspozycji. Dyrektor niemieckiego muzeum zdecydował się ją ponownie pokazać ze względu na popularność poprzedniej. Po raz pierwszy została zaprezentowana w 2014 r., w 70. rocznicę Powstania Warszawskiego. Wówczas odbiła się ogromnym echem i przyciągnęła tłumy. Jak podał na Twitterze Jan Ołdakowski, który kieruje muzeum PW, obejrzało ją wtedy 280 tys. osób.

d2bqgbb

- Wymazanie z powierzchni niemal milionowego miasta jest czymś, co należy ludziom uświadamiać. Zwłaszcza w czasach, kiedy niektórzy próbują bagatelizować II wojnę światową - powiedział Andreas Nacham, cytowany przez PAP. To aluzja do wypowiedzi przewodniczącego konserwatywnej i anty-imigranckiej partii AfD (Alternatywa dla Niemiec). - Hitler i naziści to zaledwie "ptasia kupa" w ponadtysiącletniej historii Niemiec - powiedział Alexander Gauland.

Zobacz także: Leszek Miller krytykuje brak zaproszenia Putina do Warszawy

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2bqgbb

Podziel się opinią

Share

d2bqgbb

d2bqgbb
Więcej tematów