Trwa ładowanie...
d1d9zkc

Wyrzucony pracownik IKEA. Rada Konferencji Episkopatu Polski wydała oświadczenie

Po burzy wokół zwolnienia pracownika IKEA - za sprzeciwienie się propagowaniu ideologii LGBT i powoływaniu się na Pismo Święte - głos zabrał Kościół. Jest oświadczenie Rady Konferencji Episkopatu Polski ds. Apostolstwa Świeckich. Nie brakuje w nim dosadnych słów.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Pod oświadczeniem podpisał się biskup Ignacy Dec
Pod oświadczeniem podpisał się biskup Ignacy Dec (East News, Fot: PIOTR MOLECKI)
d1d9zkc

Rada Konferencji Episkopatu Polski ds. Apostolstwa Świeckich wydała oświadczenie, pod którym podpisał się jej przewodniczący biskup Ignacy Dec. Poruszył w nim temat "indoktrynacji LGBT".

"Kościół naucza, że każdy człowiek ma bezwzględny obowiązek szanować każdego człowieka. To odnosi się również do osób LGBT, ale musi działać w obydwie strony. Ogromnym niesmakiem, smutkiem, troską o przyszłość, a nawet poczuciem zagrożenia napawają zwyczajnych ludzi zachowania i słowa aktywistów tego środowiska i wspierających je dziennikarzy. Niby walczą o wolność, tolerancję i szacunek, ale właśnie bez tolerancji, z pogardą wobec myślących inaczej i z agresją" - czytamy w oświadczeniu.

"Pracownika zwolnionego z IKEA odziera się z godności"

Rada Konferencji Episkopatu Polski odniosła się też do sprawy wyrzuconego z IKEA pracownika. Stanęła po jego stronie. Jak oceniła, pracownik stał się ofiarą "niedopuszczalnego z punktu widzenia prawa, ale przede wszystkim przyzwoitości i zdrowego rozsądku ataku", bo "nie życzył sobie w miejscu pracy indoktrynacji LGBT".

d1d9zkc

Zobacz także: Szydło znów schowała flagę unijną. Komentują Balcerowicz i Muller

"Niepokoi, że wypowiedzi pod jego adresem są pełne agresji i pogardy. Odziera się go z godności ludzkiej i odmawia mu niezbywalnych praw. Tymczasem wolność sumienia i wyznania jest miarą demokracji" - tłumaczy Rada. I gratuluje panu Tomaszowi "odwagi w wyznawaniu i obronie wiary w codziennym życiu".

Zobacz też: Inspekcja Pracy w Ikei. Wszystko przez zwolnienie pracownika

d1d9zkc

Rada zwróciła się bezpośrednio do zwolnionego z IKEA pracownika. "Pana postawa zasługuje na uznanie i naśladowanie. Mamy nadzieję, że wyrządzone panu krzywdy moralne i materialne zostaną wynagrodzone, zaś firma zaprzestanie działań ideologicznych w oparciu o uprzywilejowaną pozycję pracodawcy. Liczymy na zainteresowanie sprawą związków zawodowych i prokuratury" - czytamy.

"Prośmy Boga, aby ochronił nas przed upodleniem"

W oświadczeniu zaznaczono, że naciski dotyczą też pracowników innych firm. "Rozumiemy trudną sytuację pracowników, dla których utrata pracy byłaby poważnym problemem, ale musimy przypomnieć, że wszędzie istnieją nieprzekraczalne granice. Prośmy Boga, aby ochronił nas przed upodleniem" - napisał biskup Dec.

Rada zwraca też uwagę na "niepokojące zachowanie wielu nauczycieli wobec dzieci i młodzieży, nacechowane propagandą zachowań LGBT". Apeluje do rodziców: "Wasze dzieci nie są niczyją własnością - są wasze".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1d9zkc

Podziel się opinią

Share
d1d9zkc
d1d9zkc
Więcej tematów