Trwa ładowanie...
d3u3esn

Wypadek w Zawadach pod Kłobuckiem. Auto wjechało w grupę pielgrzymów, którzy szli do Częstochowy

• Samochód wjechał w grupę pielgrzymów w Zawadach pod Kłobuckiem • Pielgrzymi z diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej szli na Jasną Górę • Rannych zostało 14 osób, dziewięć trafiło do szpitala • Kierowca - osoba z obsługi pielgrzymki - był trzeźwy
Share
d3u3esn

Do zdarzenia doszło wczesnym popołudniem, około 13.30. - Dzisiaj w Zawadach przy ul. Częstochowskiej samochód wjechał w grupę pielgrzymów idących do Częstochowy. 14 osób zostało poszkodowanych, dziewięć z nich trafiło do szpitala. Ich stan jest stabilny, a życiu nie zagraża niebezpieczeństwo - przekazał oficer prasowy Komendy Powiatowej w Kłobucku st. sierż. Kamil Raczyński.

TVN24 informuje, że dwie najciężej ranne osoby - kobieta i mężczyzna - doznali otwartych złamań kończyn dolnych. Pozostałe obrażenia to głównie otarcia i potłuczenia, jest też osoba z lekkim urazem głowy.

d3u3esn

Część osób została opatrzona na miejscu i powróciły one na trasę pielgrzymki - podano.

Policja podała, że kierowca samochodu marki Dacia - z naklejką: kierownik pielgrzymki - był trzeźwy. - Kierowca nie zastosował się do polecenia zatrzymania pojazdu, wydawanego przez kierujących ruchem, i wjechał w grupę pielgrzymów. Na razie nie wiadomo, dlaczego. To osoba z obsługi pielgrzymki - dodał Raczyński.

Sprawca zostanie teraz przesłuchany przez policję, a powody zdarzenia zostaną ustalone w postępowaniu.

Do zdarzenia doszło na drodze nr 491, która po zdarzeniu była zablokowana w obu kierunkach, teraz jest już przejezdna.

d3u3esn

Grupa, w którą wjechał samochód, to część pieszej pielgrzymki z diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej. Ok. 400-osobowa grupa podzielona na osiem mniejszych wyruszyła 1 sierpnia ze Skrzatusza. Po przejściu ok. 450 km pątnicy na miejsce dotrą w sobotę.

Sierpień to okres szczytu pielgrzymkowego. W tym czasie na Jasną Górę zmierzają grupy ze wszystkich regionów Polski. Tysiące pątników przybywają do Częstochowy w dniach poprzedzających przypadającą 15 sierpnia uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny.

d3u3esn

Podziel się opinią

Share
d3u3esn
d3u3esn
Więcej tematów