Trwa ładowanie...
wypadek

Wypadek na autostradzie A1. Nie żyje jedna osoba

W nocy z poniedziałku na wtorek na autostradzie A1 w kierunku Katowic między węzłami Łódź Północ i Brzeziny (łódzkie) doszło do zderzenia dwóch samochodów ciężarowych. W wyniku wypadku zmarła jedna osoba, druga została ranna.

Share
Wypadek na autostradzie A1. Nie żyje jedna osoba
Źródło: Archiwum
dp2p416

Ze wstępnych ustaleń wynika, że w okolicach miejscowości Natolin samochód ciężarowy uderzył w inny pojazd stojący na pasie awaryjnym autostrady A1 - poinformował Adam Kolasa z biura prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi.

- W czasie zdarzenia kierowca stojącego pojazdu znajdował się między naczepą a kabiną, prawdopodobnie usuwając usterkę. 38-letni mężczyzna został przygnieciony i poniósł śmierć na miejscu. Do szpitala trafił kierujący drugim samochodem - dodał Kolasa.

dp2p416

Na miejscu pod nadzorem prokuratora trwa wyjaśnianie okoliczności zdarzenia.

- Aktualnie jazda będzie możliwa tylko po pasie szybkim (lewym). Pas wolny i awaryjny nadal będą zablokowane przez zniszczone w wypadku ciężarówki i tak może być do końca dnia. Ze względów bezpieczeństwa w pierwszej kolejności zostaną wyewakuowane samochody, które utknęły na trasie na skutek wypadku. Następnie zostanie otwarty przejazd na węźle Łódź Północ w kierunku Katowic - powiedział rzecznik prasowy łódzkiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Maciej Zalewski.

Wyznaczono objazdy przez Łódź.

dp2p416

Podziel się opinią

Share
dp2p416
dp2p416
Więcej tematów