WP
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
wypadek
23-02-2016 (10:10)

Wypadek kolejowy w Holandii - co najmniej 2 ofiary śmiertelne

• W Holandii, koło miejscowości Dalfsen doszło do katastrofy kolejowej
• W wypadku zginęła 1 osoba i jest kilka osób rannych
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
WP

Pierwsze doniesienia mówiły o 2 ofiarach śmiertelnych i wielu rannych. Ostatecznie podano, że zginęła jedna osoba i jest kilku rannych w wypadku pociągu we wtorek rano niedaleko miasteczka Dalfsen na północnym wschodzie Holandii - podały holenderska policja i media. Według miejscowych mediów, pociąg osobowy zderzył się z dźwigiem hydraulicznym.

Kilka wagonów przewróciło się, a część jest niebezpiecznie przechylona - poinformował w holenderskim radiu rzecznik służb ratowniczych.

WP

Strażacy sprawdzają, czy w pociągu pozostali jeszcze jacyś pasażerowie. Jest wiele osób rannych z licznymi urazami i złamaniami. Na razie nie wiadomo, ile dokładnie osób zostało rannych.

Burmistrz Dalfsen, Han Noten poinformował, że jeszcze niewiele jest wiadomo na temat przyczyn i okoliczności wypadku.

Polub WP Wiadomości
WP
WP