Trwa ładowanie...

Wyniki wyborów do Parlamentu Europejskiego. Są wstępne wyniki z USA

Polacy w Stanach Zjednoczonych licznie stawili się w niedzielę w lokalach wyborczych. Zdecydowana większość z nich poparła Prawo i Sprawiedliwość - wynika z cząstkowych wyników badań.

Share
Wyniki wyborów do Parlamentu Europejskiego. Są wstępne wyniki z USA
Źródło: East News
d3b5d0c

Według wstępnych wyników uzyskanych na podstawie głosowania w okręgach chicagowskim, nowojorskim i waszyngtońskim za PiS opowiedziało się w sobotę 5961 uczestników wyborów.

Koalicja Europejska miała 2000 zwolenników, a Konfederacja 1283. Pozostałe ugrupowania otrzymały znacznie mniejsze poparcie.

d3b5d0c

Jak podaje TVP Info, w Chicago, gdzie mieszka najwięcej Polaków, PiS zdobył 3713, a Koalicja Europejska 650 głosów.

Jeszcze większa przewaga zarysowała się w Nowym Jorku. Tam partia Jarosława Kaczyńskiego uzyskała 2114 głosów, podczas gdy Koalicję Europejską wskazało tam 700 osób.

Konsul generalny RP w Nowym Jorku Maciej Golubiewski poinformował, że Prawo i Sprawiedliwość najlepsze wyniki uzyskało na Brooklynie, w Passaic, a także w New Britain. Koalicja ugrupowań opozycyjnych była z kolei lepsza na Manhattanie i w Bostonie.

Zobacz także: Patryk Jaki skomentował wynik wyborów

Przypomnijmy: Po przeliczeniu głosów z 95,9 proc. obwodowych komisji wyborczych Prawo i Sprawiedliwość wygrywa wybory do Parlamentu Europejskiego, zdobywając 46,01 proc. głosów.

d3b5d0c

Na drugim miejscu uplasowała się Koalicja Europejska z wynikiem 37,87 proc. Próg wyborczy przekroczyła jeszcze tylko Wiosna (6,02 proc.). Konfederacja uzyskała 4,55 proc.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3b5d0c

Podziel się opinią

Share
d3b5d0c
d3b5d0c
Więcej tematów