Trwa ładowanie...
d4ggnkh

Wyniki wyborów 2020. Trójmiasto głosowało za Rafałem Trzaskowskim. Kandydat KO zdecydowanym zwycięzcą

Wyniki wyborów 2020. Wszystko wskazuje na to, ze Andrzej Duda wygrał II turę głosowania. Jednak na Pomorzu zdecydowanym zwycięzcą wśród mieszkańców okazał się jego rywal, Rafał Trzaskowski.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wyniki wyborów 2020. Rafał Trzaskowski zdecydowanym zwycięzcą w Trójmieście
Wyniki wyborów 2020. Rafał Trzaskowski zdecydowanym zwycięzcą w Trójmieście (PAP)
d4ggnkh

Jak wynika z danych PKW, w województwie pomorskim drugą turę wyborów wygrał Rafał Trzaskowski. Kandydat KO uzyskał tam 59,84 proc. głosów.

Największe poparcie dla kandydat KO odnotowano w Trójmieście, gdzie Trzaskowski zdobył ponad 70 procent. Na polityka najwięcej osób zagłosowało w Sopocie - 72,16 proc. W Gdańsku na rywala Andrzeja Dudy zagłosowało 70,18 proc. wyborców, a w Gdyni - 70,06 proc.

Dla porównania: na Pomorzu na Andrzeja Dudę najwięcej wyborców zagłosowało w powiatach: starogardzkim (55,69 procent), kartuskim (53,23 procent) i w kościerskim (53,07 procent).

d4ggnkh

W Pomorskiem głosowało 70,04 procent uprawnionych wyborców. Najwyższą frekwencję odnotowano w Krynicy Morskiej. Głos oddało tam aż 88,53 proc. osób.

Zobacz też: Wyniki wyborów 2020. Padło pytanie o Kaczyńskiego. "Będzie miał jeden poważny problem"

Wyniki wyborów 2020. PKW przekazuje cząstkowe wyniki z niemal wszystkich obwodów wyborczych

Mimo że Rafał Trzaskowski wygrał w większości województw, wszystko wskazuje na to, że Andrzejowi Dudzie ponownie objął urząd prezydenta. Duda zdobył poparcie w województwach, gdzie jest największa ludność. Najwięcej mieszkańców znajduje się m.in. na Śląsku, w Małopolsce, czy w województwie łódzkim. W porównaniu z poprzednimi danymi Rafał Trzaskowski "odbił" Mazowsze, jednak wynik miał tam najsłabszy ze wszystkich województw (51,31 proc.). Nie bez znaczenia jest również wysoka frekwencja podczas II tury głosowania w wyborach prezydenckich (ponad 68 proc.).

W poniedziałek rano Państwowa Komisja Wyborcza przekazała najnowsze informacje dotyczące wyborów prezydenckich 2020. - Mamy cząstkowe i nieoficjalne wyniki. Andrzej Duda otrzymał 51,21 proc. głosów, a Rafał Trzaskowski 48,79 proc. - przekazał Sylwester Marciniak.

d4ggnkh

Podziel się opinią

Share

d4ggnkh

d4ggnkh
Więcej tematów