Trwa ładowanie...

Wyniki wyborów 2020. Najwyższa frekwencja w Klwowie w Mazowieckim. To ponad 94 proc.

Wyniki wyborów 2020. Z informacji opublikowanych na stronie Państwowej Komisji Wyborczej wynika, że gminą z najwyższą frekwencją podczas drugiej tury wyborów prezydenckich była gmina Klwów w województwie mazowieckim. Frekwencja wyniosła tam aż 94,83 proc. W pierwszej turze wyborów najwięcej osób głosowało w Rewalu.
Share
Wyniki wyborów 2020. Gminą z najwyższą frekwencją był Klwów w województwie mazowieckim
Wyniki wyborów 2020. Gminą z najwyższą frekwencją był Klwów w województwie mazowieckimŹródło: PAP
d3rl5fx

Państwowa Komisja Wyborcza poinformowała o cząstkowych i nieoficjalnych wynikach wyborów prezydenckich 2020. Andrzej Duda otrzymał 51,21 proc. głosów, a Rafał Trzaskowski 48,79 proc.

Wyniki wyborów 2020. Gmina z najwyższą frekwencją

Z informacji opublikowanych na stronie Państwowej Komisji Wyborczej wynika, że gminą z najwyższą frekwencją podczas drugiej tury wyborów prezydenckich była gmina Klwów w województwie mazowieckim. Tam uprawnionych do głosownia było 2 786 osób. A zagłosować poszły 2 583 osoby. Tym samym frekwencja wyniosła 94,83 proc.

d3rl5fx

W pierwszej turze wyborów prezydenckich frekwencja w Klwowie wynosiła 80,64 proc.

To wysoki wynik w porównaniu do gminy z najwyższą frekwencją w pierwszej turze wyborów prezydenckich, którą był Rewal w województwie zachodniopomorskim. Tam uprawnionych do głosowania zostało 8 214 osób, a zagłosować poszło 7 008 wyborców. Dla porównania, w drugiej turze wyborów prezydenckich frekwencja w Rewalu wyniosła 85,05 proc.

W pierwszej turze wyborów prezydenckich gminą z najniższą frekwencją było Lelkowo w województwie warmińsko-mazurskim. Na 2 356 osób, zagłosowały tam 954 osoby. Frekwencja wyniosła 40,53 proc. Najniższa frekwencja w kraju w II turze została odnotowana w gminie Lasowice Wielkie w województwie opolskim.

Jak wynika z danych PKW, Rafał Trzaskowski wygrał w dziesięciu województwach, Andrzej Duda - sześciu.

d3rl5fx

Mimo że Rafał Trzaskowski wygrał w większości województw, wszystko wskazuje na to, że Andrzejowi Dudzie udało się zdobyć reelekcję. Prezydent zdobył poparcie w województwach, gdzie jest największa ludność. Najwięcej mieszkańców znajduje się m.in. na Śląsku, w Małopolsce, czy w województwie łódzkim. W porównaniu z poprzednimi danymi Rafał Trzaskowski "odbił" Mazowsze, jednak wynik miał tam najsłabszy ze wszystkich województw (51,31 proc.). Nie bez znaczenia jest również wysoka frekwencja podczas II tury głosowania w wyborach prezydenckich (ponad 68 proc.).

Zobacz też: Jarosław Kaczyński zniknął?

Czytaj też: <a href="https://wiadomosci.wp.pl/zamieszki-w-usa-rasizm-to-nie-jedyny-problem-z-jakim-walczy-ameryka-wywiad-6518176976664705a">Koronawirus. Raport z frontu, dzień piąty. Po omacku</a>

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3rl5fx

Podziel się opinią

Share
d3rl5fx
d3rl5fx
Więcej tematów