Trwa ładowanie...
d18i651

Wyniki wyborów 2020. Andrzej Zybertowicz: Trzaskowski zdjął owczą skórę ze swojej twarzy i pokazał, że Polska jest mu obojętna

Andrzej Zybertowicz powiedział, że blisko 50 proc. głosujących Polaków oddało głos na kandydata, w którego sztabie "nikt nie uznał za stosowne pojawienie się na wieczorze wyborczym z flagą". - Zachował się, jakby zdjął owczą skórę, skórę patriotyzmu - mówił doradca prezydenta Andrzej Dudy.
Share
Wyniki wyborów 2020. Andrzej Zybertowicz: Trzaskowski zdjął owczą skórę ze swojej twarzy i pokazał, że Polska jest mu obojętna
Wyniki wyborów 2020. Andrzej Zybertowicz: Trzaskowski zdjął owczą skórę ze swojej twarzy i pokazał, że Polska jest mu obojętnaŹródło: PAP
d18i651

- Dla mnie małym wstrząsem było zobaczenie, że około 50 procent moich głosujących rodaków głosowało na kandydata, w którego sztabie nikt nie uznał za stosowne pojawienie się na wieczorze wyborczym z flagą. Ja myślałem, że to jest spór między dwoma wizjami Polski, między dwoma koncepcjami roli Polski w Europie - powiedział Andrzej Zybertowicz w Radiu TOK FM.

Doradca prezydenta Andrzeja Dudy zaznaczył, że dla politycznego zaplecza Rafała Trzaskowskiego "gra nie szła o wizję Polski w Europie, tylko o wizję wyprowadzenia nas z polskości".

Wyniki wyborów 2020. Andrzej Zybertowicz: Trzaskowskiemu Polska jest obojętna

- To, co wydarzyło się w wieczór wyborczy, to jest pokazanie, że Rafał Trzaskowski nie mówi: "jestem częścią Polski, będę walczył z wami, z moimi wyborcami o lepszą Polskę" - powiedział Zybertowicz. Jego zdaniem kandydat KO będzie walczył "o jakąś inną rzeczywistość", w której Polska jest zapomniana. Mówił, że Trzaskowski w wieczór wyborczy "zdjął owczą skórę ze swojej twarzy i pokazał, że Polska jest mu obojętna".

d18i651

Zobacz: Wyniki wyborów 2020. Aleksander Kwaśniewski chce Kingi Dudy jako negocjatora

- Zadałem pytanie: Jak się dzisiaj czują ci wszyscy Polscy patrioci, którzy głosowali na Trzaskowskiego? Którzy przychodzili na jego wiece z flagami? Gdy zobaczyli, że w wieczorze wyborczym ich kandydat nie miał żadnej flagi? Zachował się, jakby zdjął owczą skórę, skórę patriotyzmu - mówił polityk.

Andrzej Zybertowicz o ograniczeniu roli mediów niezależnych

Zybertowicz zapytany o to, czy przewiduje, że PiS będzie chciał ograniczyć rolę mediów niezależnych, odpowiedział: - Jeśli w grę wchodzi ograniczenie roli mediów niezależnych od rozumu, to myślę, że tak.

d18i651

– Jeśli media zagraniczne mają w Polsce manipulować i szczuć, to ja będę pierwszy, który poprę projekt, który będzie doradzał prezydentowi podpisanie ustaw przeciwko mediom grającym tak nie fair i wspieranym przez zagraniczne kapitały – dodał polityk.

Zapytany o to, czy TVP "zanieczyszcza przestrzeń informacyjną", podając informację, że Rafał Trzaskowski pieniądze z 500 plus przekaże na roszczenia żydowskie, Zybertowicz odpowiedział, że w jego ocenie sporo przekazów telewizji publicznej tę przestrzeń zanieczyszczało. - Gdy Trzaskowski w wieczór wyborczy zdjął owczą skórę ze swojej twarzy i pokazał, że Polska jest mu obojętna, to nie wiem, czy nie zacznę myśleć bardziej pobłażliwie o przekazach TVP - podkreślił.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d18i651

Podziel się opinią

Share
d18i651
d18i651
Więcej tematów