Trwa ładowanie...
d448x78

Wyjątkowe miejsce w Jaworznie. Dom dziecka, który jest namiastką normalnej rodziny

W Jaworznie powstała wyjątkowa placówka - dom dziecka na nowych zasadach, dzięki którym wychowankowie szybciej i pewniej wkroczą w dorosłość.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wyjątkowe miejsce w Jaworznie. Dom dziecka, który jest namiastką normalnej rodziny
(Materiały prasowe, Fot: UM Jaworzno)
d448x78

"Dobry Dom" jest filią Powiatowej Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej. Obecnie zamieszkuje go ośmioro mieszkańców. Przy wsparciu kadry wychowawczej samodzielnie prowadzą gospodarstwo domowe.

- Po pierwszych reakcjach dzieci można stwierdzić, że są bardzo zadowolone ze swojego nowego domu – przekazali pracownicy nadzorujący placówkę.

Miasto przeprowadziło w budynku gruntowny remont: przygotowano pokój dzienny, węzeł sanitarny i dużą kuchnię, w której młodzież sama będzie przygotowywała posiłki.

d448x78

- Adaptacja pomieszczeń przy ul. Gustawa Morcinka wymagała prac rozbiórkowych i budowlanych w szerokim zakresie, ponieważ wszystkie mieszkania na pierwszym piętrze jednej z klatek schodowych zostały połączone w jeden lokal, którego powierzchnia użytkowa przekracza 200 metrów kwadratowych – wyjaśnia Piotr Jamróz z Miejskiego Zarządu Nieruchomości Komunalnych.

Docelowo w „Dobrym Domu” zamieszka czternastu wychowanków, którzy będę przygotowywać się do samodzielności. Tym samym, Jaworzno stało się pierwszym miastem na Śląsku, które stworzyło placówkę pomagającą oderwać się od tradycyjnego sierocińca.

Czytaj więcej informacji z Twojego regionu.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d448x78

Podziel się opinią

Share

d448x78

d448x78
Więcej tematów