Trwa ładowanie...
dyvspaw

Wyciekły tajne dane dotyczące rosyjskich satelitów

Jak podaje agencja Ria Novosti, w internecie opublikowano dane dotyczące rosyjskich satelitów. Dotyczyły one daty ich wystrzelenia, a także firm, zaangażowanych w program kosmiczny.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Przedstawiciele spółki zapowiadają kroki prawne wobec autora publikacji
Przedstawiciele spółki zapowiadają kroki prawne wobec autora publikacji (NASA)
dyvspaw

Autentyczność treści zamieszczonych na stronach internetowych potwierdziła jedna z firm, które pracują przy budowie rosyjskiego przemysłu kosmicznego. Według Ria Novosti, do tej pory nikt nie udzielał żadnych informacji na temat wymienionych w publikacji satelitów.

Zamieszczone w internecie dane odpowiadały tym, które zawarto w prezentacji, jaką przedstawiła na zamkniętej konferencji branżowej rosyjska spółka Saturn, produkująca słoneczne baterie, wykorzystywane w aparatach kosmicznych. Główny konstruktor spółki Siergiej Lichonosow przyznaje, że informacje nie powinny zostać podane do wiadomości publicznej i zapowiada podjęcie odpowiednich kroków prawnych wobec autora publikacji.

dyvspaw

Rosyjscy dziennikarze podają, że spółka Saturn należy do grupy tak zwanych strategicznych firm, kontrolowanych przez Rosyjską Agencją Kosmiczną Roskosmos.

Zobacz także: Obiegówka. To mogła być zbrodnia doskonała. Wpadł przez mały szczegół

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dyvspaw

Podziel się opinią

Share

dyvspaw

dyvspaw
Więcej tematów