ycipk-1cseqh

Wyciekły tajne dane dotyczące rosyjskich satelitów

Jak podaje agencja Ria Novosti, w internecie opublikowano dane dotyczące rosyjskich satelitów. Dotyczyły one daty ich wystrzelenia, a także firm, zaangażowanych w program kosmiczny.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Przedstawiciele spółki zapowiadają kroki prawne wobec autora publikacji
Przedstawiciele spółki zapowiadają kroki prawne wobec autora publikacji (NASA)
ycipk-1cseqh

Autentyczność treści zamieszczonych na stronach internetowych potwierdziła jedna z firm, które pracują przy budowie rosyjskiego przemysłu kosmicznego. Według Ria Novosti, do tej pory nikt nie udzielał żadnych informacji na temat wymienionych w publikacji satelitów.

Zamieszczone w internecie dane odpowiadały tym, które zawarto w prezentacji, jaką przedstawiła na zamkniętej konferencji branżowej rosyjska spółka Saturn, produkująca słoneczne baterie, wykorzystywane w aparatach kosmicznych. Główny konstruktor spółki Siergiej Lichonosow przyznaje, że informacje nie powinny zostać podane do wiadomości publicznej i zapowiada podjęcie odpowiednich kroków prawnych wobec autora publikacji.

ycipk-1cseqh

Rosyjscy dziennikarze podają, że spółka Saturn należy do grupy tak zwanych strategicznych firm, kontrolowanych przez Rosyjską Agencją Kosmiczną Roskosmos.

Zobacz także: Obiegówka. To mogła być zbrodnia doskonała. Wpadł przez mały szczegół

ycipk-1cseqh

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Wiadomości
ycipk-1cseqh
ycipk-1cseqh