Tak jeszcze w Sejmie nie było. Zaproszono na wyjątkowe wydarzenie
Na sejmowej stronie pojawiło się zaproszenie do zwiedzenia gmachu polskiego Parlamentu w ramach tegorocznej Nocy Muzeów. Wydarzenie zaplanowano do późnych godzin nocnych, a hasło przewodnie brzmi "Sejm 100 lat temu. 1924". Zwiedzający podróż w czasie mają odbyć m.in. w rytm przedwojennych przebojów, choć zapowiedzianych atrakcji jest więcej.
"Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do zwiedzenia gmachu polskiego Parlamentu w ramach tegorocznej Nocy Muzeów" - można przeczytać na sejmowej stronie internetowej. Wydarzenie rozpocznie się 18 maja o godz. 19 i ma potrwać do godz. 1. To już 20. odsłona Nocy Muzeów, odbywająca się w Warszawie.
Noc Muzeów 2024. Zwiedzający będą mogli wejść do Sejmu
Wśród zaplanowanych w Parlamencie atrakcji ma znaleźć się fotoplastykon, a tam wystawa poświęcona stolicy, fotobudka w stylizacji Kurjera Warszawskiego z okresu przedwojennej Warszawy czy recital przedwojennej muzyki rozrywkowej.
Wszystko to w ramach podróży w czasie do dwudziestolecia międzywojennego. Jak bowiem zapowiedziano, tegoroczne hasło przewodnie Nocy Muzeów brzmi "Sejm 100 lat temu. 1924".
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Nie udało się ze stolicą, powalczy o kraj? Ekspert ocenia szanse Bocheńskiego
"Sejm 100 lat temu". W holu zabrzmią "warszawskie szlagiery"
Zwiedzający będą też mieli okazję pokonać specjalnie przygotowaną trasę, która poprowadzi ich przez najbardziej reprezentacyjne miejsca - hol główny, galerię Sali Posiedzeń czy Salę Kolumnową.
Przedwojenne przeboje czy "warszawskie szlagiery w aranżacji na katarynkę" usłyszeć będzie można już w holu głównym. Na gości czeka też wystawa "Posełki II RP", archiwalia Biblioteki Sejmowej z tego okresu czy jedno z sejmowych przemówień z maja 1924 r., którego będzie można wysłuchać.
"Zapraszamy 18 maja do Działu Przepustek przy ul. Wiejskiej w godzinach 19.00-01.00. Wszystkie osoby wchodzące do budynku powinny mieć ze sobą dokument potwierdzający tożsamość oraz muszą poddać się kontroli pirotechnicznej" - podano w komunikacie.
Czytaj także: