Trwa ładowanie...
d63098r

"Wychowawczyni położyła się na dziecku i przyduszała je". Kolejne zawiadomienie o nieprawidłowościach w pogotowiu opiekuńczym

Lubelscy śledczy otrzymali zawiadomienie o skandalicznym traktowaniu wychowanków Pogotowia Opiekuńczego w Lublinie. Jedna z pań opiekujących się dziećmi miała m.in. szarpać je i wyzywać. "Dzieci boją się tej pani i płaczą, kiedy ma przyjść na dyżur" - czytamy w anonimowym liście. W tej samej placówce kilka tygodni temu ujawniono gwałt wychowanków na 9-letnim dziecku.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kontrolerzy wykazali nieprawidłowości w placówce
Kontrolerzy wykazali nieprawidłowości w placówce (Agencja Gazeta, Fot: Tomasz Rytych)
d63098r

"Groziła, że rozbierze je do naga i postawi na korytarzu. Kąpała razem chłopców i dziewczynki, a one się wstydziły i płakały" - czytamy w anonimowym liście, który otrzymała lubelska prokuratura. Zawiadomienie dotyczy zachowania jednej z kobiet, która w Pogotowiu Opiekuńczym w Lublinie zajmuje się najmłodszymi.

"Wychowawczyni położyła się na dziecku i przyduszała je, a to był mały chłopiec. Dzieci boją się tej pani i płaczą kiedy ma przyjść na dyżur" - opisano sytuację. Kobieta miała również dziećmi szarpać i je wyzywać.

d63098r

- Właśnie otrzymaliśmy zawiadomienie w tej sprawie – powiedziała w rozmowie z portalem dziennikwschodni.pl Agnieszka Kępka, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Lublinie. Jak dodała, w najbliższych dniach zapadnie decyzja dotycząca "dalszych czynności w sprawie".

Gwałt 26-latki z Łodzi. Ziobro odwołał prokuratora i chce zaostrzenia kar

To, że w lubelskim pogotowiu opiekuńczym dochodzi do nieprawidłowości, potwierdzono już wcześniej, m.in. gdy na jaw wyszła przerażająca historia. Dwaj wychowankowie placówki - 11- i 12-latek - zwabili do swojego pokoju młodszego kolegę, 9-latka. Twierdzili, że chcą pokazać mu helikopter.

d63098r

Gdy młodszy wychowanek placówki przyszedł, starsi koledzy zgwałcili go. Dyrektor pogotowia nie poinformował o tej sytuacji śledczych. Gdy ujawniły ją media, został zdymisjonowany. Latem z kolei wojewódzcy kontrolerzy ustalili, że w pogotowiu stosowana jest przemoc psychiczna.

– Wyzwiska, podniesiony głos, komentarze dotyczące wychowanków – powiedział Radosław Brzózka, rzecznik wojewody. – Zdarzały się sytuacje, gdy jeden z wychowawców zachowywał się w niewłaściwy sposób w stosunku do wychowanków - dodał w rozmowie z dziennikwschodni.pl

Źródło: dziennikwschodni.pl, WP

d63098r

Podziel się opinią

Share

d63098r

d63098r
Więcej tematów