Trwa ładowanie...
dwjhw0p
wybuch

Wybuchu gazu w domu jednorodzinnym w Sandomierzu. Są ranni

Dwie osoby zostały ranne w eksplozji gazu w domu jednorodzinnym na obrzeżach Sandomierza w Świętokrzyskiem. Przyczyną wybuchu była nieszczelna butla gazowa. Obie poszkodowane osoby trafiły z poparzeniami do miejscowego szpitala.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wybuchu gazu w domu jednorodzinnym w Sandomierzu. Są ranni
(WP, Fot: Paweł Kozioł)
dwjhw0p

Do wybuchu doszło około godziny 7:00 w domu jednorodzinnym przy ul. Zamiejskiej w Sandomierzu. Na miejscu zdarzenia pracują cztery zastępy strażaków i policja. Według wstępnej oceny, konstrukcja budynku została uszkodzona, jednak to czy nadaje się on do dalszego użytkowania ocenić ma powiatowy inspektor nadzoru budowlanego.

To trzeci wybuch gazu ulatniającego się z butli w woj. świętokrzyskim w tym roku. W 2016 r. podobnych pożarów w domach regionu było dziesięć. - Butle same w sobie są bezpiecznymi urządzeniami. Jeżeli jest wybuch, to najczęściej to wybuch gazu który ulotnił się z butli, np. przy próbie jej podłączenia. Często jest tak, że użytkownicy nie dbają o węże przy instalacjach albo gaz ulatnia się po zalaniu kuchenki, która nie ma odpowiedniego zabezpieczenia - tłumaczy rzecznik świętokrzyskiej straży pożarnej Paweł Ksel.

Ksel podkreślił, że ważne jest, by butle gazowe wymieniać w autoryzowanych punktach, co daje gwarancję, że zostały prawidłowo napełnione i są sprawne pod względem technicznym. Przypomniał także, że zabronione jest napełnianie butli na stacjach paliw.

dwjhw0p

Podziel się opinią

Share

dwjhw0p

dwjhw0p
Więcej tematów