Trwa ładowanie...

Wybuch w kamienicy w Poznaniu. Pod gruzami może być jeszcze jedna osoba

Prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak poinformował, że cały czas trwa poszukiwanie osób, które mogą znajdować się pod gruzami kamienicy. Akcja strażaków trwa od niedzieli.

Wybuch w kamienicy w Poznaniu. Pod gruzami może być jeszcze jedna osobaŹródło: PAP, fot: Jakub Kaczmarczyk
d2g1h3f
d2g1h3f

Strażacy nie wykluczają, że jeszcze nie wszystkie osoby zostały odnalezione. Natomiast prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak wprost stwierdziły, że pod gruzami może znajdować się jeszcze jeden mężczyzna.

Do katastrofy doszło w niedzielę rano przy ul. 28 czerwca w Poznaniu. Na miejsce wysłano 60 ratowników, 24 zastępów straży pożarnej oraz specjalną jednostkę poszukiwawczą z psami. Z uwagi na konstrukcję budynku, wszystko trzeba usuwać ręcznie.

Po wybuchu w kamienicy do szpitali trafiło 21 osób, w tym trzy w stanie ciężki. W poniedziałek przed południem znaleziono ciało piątej ofiary. Prokuratura wszczęła śledztwows. zawalenia kamienicy. Na razie przyczyny wybuchu nie są znane.

d2g1h3f

Podczas akcji znajdowane są też zwierzęta. Jak poinformowała straż pożarna, w poniedziałek po ponad 25 godzinach akcji ratownicy wydobyli żywego psa, który został przekazany Eko Patroli straży miejskiej i przewieziony do weterynarza. To już drugie zwierzę, które przeżyło katastrofę. W niedzielę wieczorem też udało się ratownikom znaleźć żywego psa.

Zobacz także: Żakowski: za chwilę będziemy pełzali przed Europą

Mimo że prokuratura podkreśla, że nie można na razie mówić o przyczynach katastrofy to portal wpolityce.pl podał, że przyczyną wybuchu mogło być celowe działanie. Według portalu na miejscu katastrofy znaleziono ciało bez głowy.

d2g1h3f
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2g1h3f
Więcej tematów