Trwa ładowanie...
d21pzfi

Wybory w Izraelu. Benjamin Netanjahu składa deklarację

Wybory w Izraelu. Po ogłoszeniu wyników wyborów powołam silny, syjonisty rząd - zapowiedział w nocy dotychczasowy premier Izraela Benjamin Netanjahu. Trwa liczenie głosów.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wybory w Izraelu. Dotychczasowy premier Benjamin Netanjahu
Wybory w Izraelu. Dotychczasowy premier Benjamin Netanjahu (PAP)
d21pzfi

- W nadchodzących dniach rozpoczniemy rozmowy z wieloma partnerami ws stworzenia rządu - mówił Netanjahu w nocy na niedużym spotkaniu prawicowego Likudu w Tel Awiwe.

- Nie będzie to rząd zależny od wparcia arabskich, antysyjonistycznych partii, które w rzeczywistości nie akceptują istnienia Izraela jako państwa żydowskiego i demokratycznego - dodał premier.

Jak zauważa AFP, Benjamin Netanjahu nie nazwał się zwycięzcą czy przegranym wyborów.

d21pzfi

Z kolei przywódca konkurencyjnego bloku - Niebiesko-Białych w nocnym komentarzu opowiedział się za powołaniem "szerokiego rządu jedności". - Rządu, który będzie wyrażał wolę narodu. Rozpoczniemy negocjacje i będę rozmawiać ze wszystkimi - mówił Benny Gantz na wiecu.

Liczenie głosów wciąż trwa. Sondaże exit polls wskazują, że Likud otrzymać może od 30 do 33 miejsc, a Niebiesko-Biali od 32 do 34. W Knesecie zasiada 120 osób

Wszystko wskazuje na to, że największą rolę w tworzeniu nowego rządu odegra partia Nasz Dom Izrael Awigdora Liebermana. Większe szanse na porozumienie z tym ugrupowaniem ma Likud Netanjahu - oceniają komentatorzy BBC News.

d21pzfi

Do godz. 6 rano miejscowego czasu policzono głosy z około jednej czwartej komisji wyborczych.

Zobacz także: Izrael. Premier Benjamin Netanjahu: będą następne aneksje

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Dziwny wywód Marka Suskiego. Okazuje się, że nie zna ważnego punktu programu PiS

d21pzfi

Podziel się opinią

Share

d21pzfi

d21pzfi
Więcej tematów