Trwa ładowanie...

Wybory samorządowe w Siedlcach. Kaczyński wspiera syna ministra Tchórzewskiego

Trwają przygotowania PiS-u do II tury wyborów samorządowych. O fotel prezydent Siedlec powalczy syn ministra energii Karol Tchórzewski. Jego kandydaturę wsparł sam prezes Prawa i Sprawiedliwości.

Wybory samorządowe w Siedlcach. Kaczyński wspiera syna ministra TchórzewskiegoŹródło: PAP
d4ndbtn
d4ndbtn

Jak wcześniej informowała Wirtualna Polska, powołując się na dane z Państwowej Komisji Wyborczej, Karol Tchórzewski zdobył najwięcej głosów w pierwszej turze w Siedlcach. Na syna ministra energii Krzysztofa Tchórzewskiego zagłosowało 13 394 mieszkańców, czyli 42,01 proc. wszystkich wyborców w Siedlcach.

W czwartek PiS zorganizowało spotkanie wyborcze w mieście. Karol Tchórzewski przedstawił m.in. swój program. Zapowiedział również, że "w swoim życiu kieruje się pokorą, służbą i pracą".

Następnie przemówił prezes Prawa i Sprawiedliwości, Jarosław Kaczyński. W samych superlatywach wypowiadał się zarówno o ministrze energii jak i jego synu. Krzysztofa Tchórzewskiego Kaczyński pochwalił za zasługi w zakresie górnictwa, z kolei o Karolu mówił jako o przyszłym prezydencie Siedlec.

- Pan Karol Tchórzewski ma niezbędną do rządzenia pomysłowość. To wielka siła. Jego wybór na prezydenta Siedlec będzie kontynuacją obecnych rządów, ale także przyniesie nową energię - podkreślił prezes PiS.

d4ndbtn

Kaczyński przekonywał, że partia chce "zgody i współpracy, wspólnego celu". - Współpraca pomiędzy władzą różnych szczebli jest niezbędna, aby osiągać sukcesy w wielu dziedzinach - podkreślił polityk, dodając jednocześnie, że na "anty-PiS-ie" niczego się nie zbuduje.

- Poprzednia władza była władzą klientystyczną, która była gotowa się na wszystko zgodzić w imię międzynarodowej kariery jednego czy dwóch ludzi - mówił Jarosław Kaczyński w Siedlcach.

Warto przypomnieć, że jedno ze spotkań wyborczych kandydata PiS Karola Tchórzewskiego wywołało niemałe kontrowersje jeszcze przed I turą wyborów. Doszło do niego w kaplicy Matki Boskiej Kodeńskiej przy kościele św. Stanisława. Podczas wydarzenia, Karol Tchórzewski rozdawał wśród członków PiS swoje banery i plakaty wyborcze. Na miejscu obecni byli też m.in. kandydaci do rady miasta startujących z list PiS, urzędnicy i pracownicy miejskich spółek.

Zobacz także: W PiS-ie polecą głowy? Sławomir Neumann komentuje. Padły konkretne nazwiska

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4ndbtn
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4ndbtn
Więcej tematów