Trwa ładowanie...
d2oluok

Wybory prezydenckie w 2020 roku. Gowin: Andrzej Duda zmierzy się z Donaldem Tuskiem

- Prezydent Andrzej Duda jest politykiem, który cieszy się największym zaufaniem Polaków. Ale będzie musiał zmierzyć się z przeciwnikiem, którego nie należy lekceważyć - zapowiedział wicepremier Jarosław Gowin.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wybory prezydenckie w 2020 roku. Gowin: Andrzej Duda zmierzy się z Donaldem Tuskiem
(East News, Fot: Andrzej Iwańczuk/Reporter)
d2oluok

Zdaniem Gowina dotychczasowy dorobek prezydentury Dudy "jest zdecydowanie pozytywny", chociaż ma świadomość, "że dla pana prezydenta przyjdą też trudniejsze momenty". - Myślę, że w 2020 roku będzie musiał zmierzyć się z przeciwnikiem, którego - wiem doskonale - nie należy lekceważyć. Tym przeciwnikiem jest Donald Tusk - powiedział Polskim Radiu 24.

Wicepremier dodał, że do takich wniosków doszedł obserwując zachowanie i wypowiedzi Tuska po jego wyborze na drugą kadencję jako przewodniczącego Rady Europejskiej.

Początek kampanii prezydenckiej Donalda Tuska? Gowin wyjaśnia

- Gdy obserwuję, w jaki sposób Donald Tusk zaczął komentować polską politykę, czy zaczął akcentować swój stosunek do sytuacji wewnętrznej w taki manifestacyjny sposób jak ten przemarsz na przesłuchanie do prokuratury, to nie mam wątpliwości, że to jest początek kampanii prezydenckiej Donalda Tuska - wyjaśnił.

d2oluok

Szef RE oświadczył niedawno, że polski rząd wyłamuje się z europejskiej solidarności, nie przyjmując uchodźców w ramach programu relokacji i będzie się to wiązało z konsekwencjami dla Polski.

Donald Tusk i Jarosław Kaczyński – historia pewnej znajomości

- Zapewne zakłada, że do roku 2020 Polska ulegnie presji biurokracji unijnej i zdecyduje się na otwarcie granic - nie dla żadnych uchodźców, tylko dla wielomilionowych już rzesz imigrantów ekonomicznych, wśród których uchodźców jest garstka - ocenił Gowin.

Zaznaczył, że "Polska będzie poddawana presji". - Wszyscy wiemy, że stosowany jest szantaż finansowy, ale w tej sprawie nasz rząd ma stanowisko jednoznaczne - nie będziemy podążać drogą tych, którzy otworzyli granice Europy dla milionów ludzi nieidentyfikujących się z wartościami europejskimi - powiedział.

d2oluok

Podziel się opinią

Share
d2oluok
d2oluok
Więcej tematów