Trwa ładowanie...
ycipk-1xoanm

Wybory prezydenckie 2020. Władysław Kosiniak-Kamysz: potrzeba opozycyjnych prawyborów

Ta decyzja otwiera pole do zorganizowania opozycyjnych prawyborów - mówi Władysław Kosiniak-Kamysz, lider Polskiego Stronnictwa Ludowego, komentując decyzję Donalda Tuska o rezygnacji z walki o fotel pierwszej osoby w państwie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz
Prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz (PAP, Fot: Grzegorz Michałowski)
ycipk-1xoanm

Władysław Kosiniak-Kamysz, prezes PSL apeluje do władz Platformy Obywatelskiej o jak najszybsze przeprowadzanie prawyborów, które wyłonią wspólnego kandydata całej opozycji w wyborach prezydenckich.

- To by była szansa na przejęcie inicjatywy. Ja chcę kreować inicjatywy, wyznaczać pole do gry, a nie grać na boisku kandydata PiS - mówi Kosiniak-Kamysz w rozmowie z RMF FM.

- Chcielibyśmy, żeby Platforma jak najszybciej się określiła, czy jest odważna i gotowa do takich prawyborów i szuka szansy na wygranie wyborów prezydenckich, czy zajmuje się wyłącznie wyborami w Platformie - dodaje.

ycipk-1xoanm

Zobacz: Awantura o TK. Joanna Lichocka odpowiada Andrzejowi Rzeplińskiemu

- Myślę, że polityczną innowacją byłoby zorganizowanie szybko prawyborów szerszej opozycji, może nie całej, bo rozumiem lewicę, że ona chce wystawić swojego kandydata, ale w ramach Europejskiej Partii Ludowej, w ramach tej części opozycji, mogłoby dojść do takich prawyborów - przekonywał lider PSL.

ycipk-1xoanm

Wybory prezydenckie 2019. Kogo poprze Donald Tusk?

Pytany o spekulacje, że Tusk może wspierać właśnie jego kandydaturę, Kosiniak-Kamysz odpowiedział, że "czuj wsparcie wielu rodaków". - Zachęcają mnie do startu w wyborach i to jest odczuwalne i w SMS-ach, czy na ulicy, w pociągu, w tramwaju - powiedział reporterowi RMF FM.

Zauważył również, że Donald Tusk mówił o zaangażowaniu w kampanię, ale nie o popieraniu kogokolwiek.

ycipk-1xoanm

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco

tick Lubię to

na Facebooku


ycipk-1xoanm

ycipk-1xoanm
ycipk-1xoanm
Bądź na bieżąco:
Więcej tematów