Trwa ładowanie...
d2e8x2j

Wybory prezydenckie 2020. Sztab Andrzeja Dudy złożył pozew wyborczy przeciwko Rafałowi Trzaskowskiemu

Sztab Andrzeja Dudy złożył pozew w trybie wyborczym przeciwko Rafałowi Trzaskowskiemu. Decyzja sądu musi zapaść w ciągu 24 godzin. Informację przekazał poseł Krzysztof Sobolewski, nie chciał ujawnić jednak, jakiej wypowiedzi kandydata KO pozew dotyczy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wybory prezydenckie 2020. Sztab Andrzeja Dudy złożył pozew  przeciwko Rafałowi Trzaskowskiemu (zdjęcie ilustracyjne)
Wybory prezydenckie 2020. Sztab Andrzeja Dudy złożył pozew przeciwko Rafałowi Trzaskowskiemu (zdjęcie ilustracyjne) (PAP)
d2e8x2j

- Chcemy powiedzieć, że złożyliśmy pozew w trybie wyborczym przeciwko panu Rafałowi Trzaskowskiemu, za jedną wypowiedź, która padła w trakcie kampanii wyborczej - zaznaczył Krzysztof Sobolewski.

Wybory prezydenckie 2020. Sztab Andrzeja Dudy złożył pozew

Sobolewski podkreślił, że nie powie w tym momencie o jaką wypowiedź konkretnie chodzi. - Domagamy się sprostowania tej wypowiedzi i ukazania się tych sprostowań w mediach, w których one wybrzmiały - powiedział.

d2e8x2j

Mimo pytań dziennikarzy, Sobolewski nie chciał ujawnić, o jaką konkretnie wypowiedź chodzi. Powiedział jedynie, że padła ona na jednym z wieców politycznych. - Wszystkie dokumentu przekażemy do sztabu Rafała Trzaskowskiego. Czekamy teraz na decyzję sądu. Przypomnę, że musi ona zapaść w ciągu 24 godzin - powiedział Krzysztof Sobolewski.

Zobacz też: Wybory prezydenckie 2020. Sztab Andrzeja Dudy zarzuca kłamstwo Rafałowi Trzaskowskiemu. Cezary Tomczyk: nie wiem o co chodzi

Wybory prezydenckie 2020. Sztab Andrzeja Dudy złożył pozew. Cezary Tomczyk komentuje

W piątek w programie "Tłit" na pytanie o szczegóły pozwu odpowiadał Cezary Tomczyk z PO. - Nie wiem, o co chodzi. Ciężko obawiać się czegoś, o czym nie wiemy - mówił członek sztabu Rafała Trzaskowskiego.

d2e8x2j

Do pozwu sztabu Andrzeja Dudy odniósł się także Rafał Trzaskowski. - Kolejne kuriozum. Rządzący składają pozew, nie mówią czego dotyczy. Pierwszy raz widzę coś takiego. To świadczy tylko o tym, jaki chaos panuje w ich szeregach. Jeżeli rząd składa pozew nie informując dziennikarzy, nie mówiąc o nas, czego on dotyczy, to jest to tylko kolejne świadectwo ich słabości - mówił na piątkowym wiecu w Poddębicach.

W czwartek pełnomocnik wyborczy sztabu prezydenta Krzysztof Sobolewski poinformował, że chodzi o "kłamstwa Rafała Trzaskowskiego". - Będziemy się do tego odnosić, kiedy taki pozew się pojawi. My na razie złożyliśmy pozew przeciwko TVP i będziemy składać pozew przeciwko każdemu, kto w tej kampanii będzie kłamał - dodał.

Pozew złożony w trybie wyborczym musi być rozpatrzony przez sąd w ciągu 24 godzin. Potem w ciągu kolejnej doby można złożyć zażalenie. Wówczas sąd okręgowy znów ma 24 godziny na rozpatrzenie pozwu. Od postanowienia sądu II instancji nie przysługuje skarga kasacyjna i podlega ono natychmiastowemu wykonaniu.

Masz newsa? Daj znać na dziejesie.wp.pl. Czekamy na zdjęcia, nagrania oraz informacje!

d2e8x2j

Podziel się opinią

Share
d2e8x2j
d2e8x2j
Więcej tematów