Trwa ładowanie...

Wybory prezydenckie 2020. Sondaż: kto byłby najtrudniejszym rywalem w II turze dla Andrzeja Dudy?

Wybory prezydenckie 2020. Kto ma szansę wygrać w starciu z Andrzejem Dudą? Z najnowszego sondażu wynika, że najtrudniejszym przeciwnikiem dla obecnie urzędującego prezydenta byłaby kobieta.
Share
Wybory prezydenckie 2020. Najtrudniejszym rywalem dla Andrzeja Dudy byłaby kobieta?
Wybory prezydenckie 2020. Najtrudniejszym rywalem dla Andrzeja Dudy byłaby kobieta?Źródło: PAP, Fot: Tomasz Gzell
d3r76r4

Z najnowszego sondażu telefonicznego Kantar dla "Faktów" TVN i TVN24 wynika, że najtrudniejszym przeciwnikiem dla Andrzeja Dudy byłaby Małgorzata Kidawa-Błońska.

Kantar zapytał respondentów na kogo zagłosowaliby w ewentualnej II turze wyborów prezydenckich. Jako przeciwników obecnie urzędującego prezydenta wybrano Małgorzatę Kidawę-Błońską, Donalda Tuska, Władysława Kosiniaka-Kamysza, Rafała Trzaskowskiego oraz Roberta Biedronia.

Zobacz także: Wybory prezydenckie 2020. Małgorzata Kidawa-Błońska o starcie

Okazało się, że niedawna kandydatka Koalicji Obywatelskiej na premiera uzyskałaby w II turze 42 proc. głosów, a PAD - 48 proc. 10 proc. ankietowanych nie potrafiło wskazać, na kogo oddałoby swój głos.

d3r76r4

Nowe przywództwo w PO? Kidawa-Błońska komentuje

W wariancie starcia w drugiej turze Andrzeja Dudy z Donaldem Tuskiem, poparcie dla obecnie urzędującego prezydenta wzrosłoby do 51 proc. Donald Tusk mógłby liczyć na zaledwie 40 proc. głosów. 9 proc. ankietowanych odpowiedziało, że nie wie, na kogo by zagłosowało.

W przypadku starcia z Władysławem Kosiniakiem-Kamyszem, na Dudę głosowałoby 53 proc. badanych, na lidera PSL - 38 proc. 9 proc. ankietowanych nie potrafiło wskazać, na kogo oddałoby swój głos.

d3r76r4

Gdyby przeciwnikiem Dudy był Rafał Trzaskowski, obecnie urzędujący prezydent mógłby liczyć na głosy 52 proc. ankietowanych. na prezydenta Warszawy głos oddałoby 37 proc. badanych. 11 proc. nie potrafiło wskazać kandydata, na którego oddałoby swój głos w tym starciu.

Zobacz także: Marcin Kierwiński o wyborach prezydenckich: wszystko w rękach Donalda Tuska

Najsłabszym kandydatem okazał się być Robert Biedroń. W starciu z nim poparcie dla Andrzeja Dudy urosłoby do 56 proc. Na lidera Wiosny zagłosowałoby 35 proc. badanych. 9 proc. respondentów nie potrafiło się zdecydować, na kogo oddać głos.

Sondaż telefoniczny Kantar dla “Faktów” TVN i TVN24 został zrealizowany 17-18 października na ogólnopolskiej reprezentatywnej próbie Polaków w wieku powyżej 18 lat. Próba badania wyniosła 1502 osoby. Możliwy błąd pomiaru wynosi 3 proc.

d3r76r4

Podziel się opinią

Share
d3r76r4
d3r76r4
Więcej tematów