Trwa ładowanie...

Wybory prezydenckie 2020. Małgorzata Kidawa-Błońska o starcie

Małgorzata Kidawa-Błońska zabrała głos w sprawie swojego startu w wyborach prezydenckich. Polityk Platformy Obywatelskiej powiedziała, ze jeżeli zostanie wskazana jako najmocniejszy kandydat, to chciałaby podjąć walkę z Andrzejem Dudą.

Share
Wybory prezydenckie 2020. Małgorzata Kidawa-Błońska o starcie
Źródło: East News, fot: PIOTR MOLECKI
d4dhqs9

Małgorzata Kidawa-Błońska podkreśliła, że przed PO i Koalicją Europejską dyskusja nad wyborem kandydata, który ma największe szanse na wygranie wyborów prezydenckich. Polityk wskazana przed kilkunastoma tygodniami przez Grzegorza Schetynę jako kandydatka KO na urząd premiera ma dobre notowania w sondażach.

- Bardzo przyjemnie wiedzieć, że Polacy doceniają moją pracę i darzą mnie zaufaniem, ale to jest tylko sondaż - zaznaczyła Kidawa-Błońska w rozmowie z TVN24. - Jesteśmy przed wyborem i tymi najważniejszymi wyborami, które sprawdzą, czy jesteśmy na tyle dobrzy, by odsunąć pana prezydenta Dudę. Ja wierzę, że tak - powiedziała.

Wybory prezydenckie 2020. Małgorzata Kidawa-Błońska o starcie

Kidawa-Błońska zdradziła, czy chciałaby wystartować w wyborach prezydenckich jako kandydatka opozycji. - Jeżeli jako formacja dojdziemy do porozumienia, że będzie to najmocniejszy kandydat i tym kandydatem będę ja, jeżeli potwierdzą to badania, to tak - zastrzegła.

Zobacz też: Małgorzata Kidawa-Błońska faworytką. To ona może powalczyć z Andrzejem Dudą

O Małgorzacie Kidawie-Błońskiej jako kandydatce KO na urząd prezydenta coraz częściej wspominają jej koalicyjni koledzy i koleżanki. W czwartek pojawiła się informacja, że jej kandydaturę chce natomiast zablokować Donald Tusk.

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość artykułu:
Zależy nam na podnoszeniu jakości naszego dziennikarstwa. Twoja opinia jest dla nas ważna!
d4dhqs9

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4dhqs9
d4dhqs9
Więcej tematów