Trwa ładowanie...

Marcin Kierwiński o wyborach prezydenckich: wszystko w rękach Donalda Tuska

Kandydat PO na prezydenta zostanie wyłoniony w tym roku - wynika ze słów Marcina Kierwińskiego. Polityk Platformy Obywatelskiej zaznaczył, że nie wiadomo, czy opozycja wspólnie przedstawi jedno nazwisko. I odniósł się do ewentualnej kandydatury Donalda Tuska.

Share
Marcin Kierwiński o wyborach prezydenckich: wszystko w rękach Donalda Tuska
Źródło: PAP, Fot: Piotr Augustyniak
d3145n4

- Donald Tusk powiedział bardzo jasno, że nie wyklucza takiego scenariusza [kandydowania - red.], więc wszystko w rękach Donalda Tuska - powiedział w rozmowie z Radiową Jedynką Marcin Kierwiński.

Polityk PO zapewnił, że jego partia rozważy kandydata na prezydenta wedle jego zdolności do "wygrania wyborów". - Myślę, że ten kandydat będzie wyłoniony w tym roku. Dynamika wyborów prezydenckich i kampanii prezydenckiej może poszczególne kroki przyspieszać - dodał.

d3145n4

Kierwiński nie ma jednak złudzeń co do problemów, jakie może napotkać przy tej okazji opozycja. - Bardzo chciałbym, żeby był wspólny kandydat opozycji, natomiast doświadczenia dotychczasowe mówią, że każda partia parlamentarna stara się wystawić swojego kandydata - stwierdził.

Polityk PO zaznaczył, że obecnie "pierwszoplanową" sprawą jest dla PO i KO wyłonienie Prezydium Senatu. - Marszałek Borusewicz jest osobą wyznaczoną z ramienia PO do koordynowania prac zmierzających do wyłonienia [kandydata - red.] - dodał.

Szum wokół edukacji seksualnej. Jarosław Gowin o Anji Rubik: mam inne autorytety

Źródło: Radiowa Jedynka

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3145n4

Podziel się opinią

Share
d3145n4
d3145n4
Więcej tematów