Trwa ładowanie...
d2nhkn0

Wybory prezydenckie 2020. Sebastian Kaleta broni Andrzeja Dudy. "Od dawna mówił o dobrowolności"

Tematem debaty przed II turą wyborów prezydenckich stały się szczepienia na koronawirus. Zdaniem Sebastiana Kalety prezydent od dawna mówił o "dobrowolności" w tej kwestii. Wiceminister sprawiedliwości mówił też o ułaskawieniu pedofila przez Andrzeja Dudę.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wybory prezydenckie 2020. Sebastian Kaleta bronił słów prezydenta ws. szczepień (zdjęcie ilustracyjne)
Wybory prezydenckie 2020. Sebastian Kaleta bronił słów prezydenta ws. szczepień (zdjęcie ilustracyjne) (PAP)
d2nhkn0

Sebastian Kaleta był gościem "Rozmowy Piaseckiego"w TVN24. Wiceminister sprawiedliwości był pytany m.in. o kwestię obowiązkowych szczepień na koronawirusa, która pojawiła się podczas debaty prezydenckiej TVP w Końskich.

Wybory prezydenckie 2020. Sebastian Kaleta: Ja swoje dzieci szczepię

- Ja swoje dzieci szczepię. Takie jest obowiązujące prawo w Polsce. Zostało oparte na badaniach naukowych - podkreślił polityk Solidarnej Polski.

d2nhkn0

Pytany o słowa Andrzeja Dudy ws. obowiązkowych szczepień, Kaleta stwierdził, że prezydent odnosił się tylko do szczepionki na koronawirusa. - Od dawna mówił o dobrowolności szczepień, jeżeli chodzi o osoby starsze - mówił Kaleta.

Zobacz też: Wybory 2020. Duda z piłką na okładce. Schetyna o skuteczności prezydenta

Wybory prezydenckie 2020. Sebastian Kaleta o łasce dla pedofila

Polityk Solidarnej Polski tłumaczył też decyzję Andrzeja Dudy ws. ułaskawienia pedofila. - Ta sytuacja, w której znalazły się te kobiety, lata po doznanej krzywdzie, merytorycznie uzasadnia podjęcie takie decyzji. Taka decyzja jest słuszna.
- powiedział Kaleta.

d2nhkn0

Jak dodał, osoby pokrzywdzone są najważniejsze. - Bawienie się ich krzywdą jest haniebne ze strony tego, co się dzieje w tej kampanii wyborczej - podkreślił wiceminister sprawiedliwości.

Zdaniem polityka, prezydent w ten sposób ulżył pokrzywdzonym. - Nie chcę wchodzić w stan faktyczny tej sprawy. Pan prezydent napisał, że nie był to gwałt. Posłużył się Twitterem, który ma ograniczoną liczbę słów - tłumaczył Sebastian Kaleta.

Wybory prezydenckie 2020. Sebastian Kaleta: Rejestr pedofilów ma chronić osoby z zewnątrz

- Ja ubolewam, że Ministerstwo Sprawiedliwości, nie udzieliło tym kobietom wystarczającej pomocy. Tego mężczyznę skazano za rządów Borysa Budki. Wtedy pomoc, taka jak Fundusz Sprawiedliwości, nie funkcjonowała - podkreślił Kaleta.

Na pytanie o to, czy ułaskawienie mężczyzny, który wciąż figuruje w rejestrze pedofilów, jest zasadne, Kaleta stwierdził, że rejestr "ma chronić osoby z zewnątrz".

Masz newsa? Daj znać na dziejesie.wp.pl. Czekamy na zdjęcia, nagrania oraz informacje!

d2nhkn0

Podziel się opinią

Share

d2nhkn0

d2nhkn0
Więcej tematów