Trwa ładowanie...

Wybory prezydenckie 2020. Sebastian Kaleta broni Andrzeja Dudy. "Od dawna mówił o dobrowolności"

Tematem debaty przed II turą wyborów prezydenckich stały się szczepienia na koronawirus. Zdaniem Sebastiana Kalety prezydent od dawna mówił o "dobrowolności" w tej kwestii. Wiceminister sprawiedliwości mówił też o ułaskawieniu pedofila przez Andrzeja Dudę.

Wybory prezydenckie 2020. Sebastian Kaleta broni Andrzeja Dudy. "Od dawna mówił o dobrowolności"Źródło: PAP
d1xasvd
d1xasvd

Sebastian Kaleta był gościem "Rozmowy Piaseckiego"w TVN24. Wiceminister sprawiedliwości był pytany m.in. o kwestię obowiązkowych szczepień na koronawirusa, która pojawiła się podczas debaty prezydenckiej TVP w Końskich.

Wybory prezydenckie 2020. Sebastian Kaleta: Ja swoje dzieci szczepię

- Ja swoje dzieci szczepię. Takie jest obowiązujące prawo w Polsce. Zostało oparte na badaniach naukowych - podkreślił polityk Solidarnej Polski.

Pytany o słowa Andrzeja Dudy ws. obowiązkowych szczepień, Kaleta stwierdził, że prezydent odnosił się tylko do szczepionki na koronawirusa. - Od dawna mówił o dobrowolności szczepień, jeżeli chodzi o osoby starsze - mówił Kaleta.

Zobacz też: Wybory 2020. Duda z piłką na okładce. Schetyna o skuteczności prezydenta

Wybory prezydenckie 2020. Sebastian Kaleta o łasce dla pedofila

Polityk Solidarnej Polski tłumaczył też decyzję Andrzeja Dudy ws. ułaskawienia pedofila. - Ta sytuacja, w której znalazły się te kobiety, lata po doznanej krzywdzie, merytorycznie uzasadnia podjęcie takie decyzji. Taka decyzja jest słuszna.
- powiedział Kaleta.

d1xasvd

Jak dodał, osoby pokrzywdzone są najważniejsze. - Bawienie się ich krzywdą jest haniebne ze strony tego, co się dzieje w tej kampanii wyborczej - podkreślił wiceminister sprawiedliwości.

Zdaniem polityka, prezydent w ten sposób ulżył pokrzywdzonym. - Nie chcę wchodzić w stan faktyczny tej sprawy. Pan prezydent napisał, że nie był to gwałt. Posłużył się Twitterem, który ma ograniczoną liczbę słów - tłumaczył Sebastian Kaleta.

Wybory prezydenckie 2020. Sebastian Kaleta: Rejestr pedofilów ma chronić osoby z zewnątrz

- Ja ubolewam, że Ministerstwo Sprawiedliwości, nie udzieliło tym kobietom wystarczającej pomocy. Tego mężczyznę skazano za rządów Borysa Budki. Wtedy pomoc, taka jak Fundusz Sprawiedliwości, nie funkcjonowała - podkreślił Kaleta.

Na pytanie o to, czy ułaskawienie mężczyzny, który wciąż figuruje w rejestrze pedofilów, jest zasadne, Kaleta stwierdził, że rejestr "ma chronić osoby z zewnątrz".

Masz newsa? Daj znać na dziejesie.wp.pl. Czekamy na zdjęcia, nagrania oraz informacje!

d1xasvd
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1xasvd
Więcej tematów