Trwa ładowanie...
ds6l19j

Wybory prezydenckie 2020 r. Nowe zasady głosowania w lokalach wyborczych

Zmiany dotyczące warunków zasad głosowania w lokalach wyborczych zapowiedział w środę minister zdrowia Łukasz Szumowski. Dotyczą one osób starszych, kobiet w ciąży oraz wyborców z dziećmi.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wybory prezydenckie 2020 r. Nowe zasady głosowania w lokalach wyborczych
Wybory prezydenckie 2020 r. Nowe zasady głosowania w lokalach wyborczych (PAP)
ds6l19j

Wybory 2020. Nowe zasady głosowania

Minister zdrowia Łukasz Szumowski zapowiedział w środę istotne zmiany w czasie II tury wyborów. Zgodnie z tą informacją bez kolejki będą mogły oddać swój głos osoby powyższej 60 roku życia, wyborcy niepełnosprawni, kobiety w ciąży oraz osoby z dziećmi do 3 roku życia. Pozostałe zasady sanitarne, obowiązujące podczas I tury wyborczej, nie zostały zmienione.

Minister Szumowski o zmianach dotyczących głosowania powiedział na antenie TVP. Stwierdził, że jest to możliwe również dzięki temu, że podczas pierwszej tury rygorystycznie były przestrzegane zasady sanitarne wprowadzone w związku z epidemią koronawirusa w Polsce.

ds6l19j

- Zasady te się sprawdziły. Obecnie większe zagrożenie zakażeniem koronawirusa występuje podczas pobytu w sklepie, niż w lokalu wyborczym - stwierdził Łukasz Szumowski. Dodał, że na tę decyzję wpłynęła wysoka frekwencja w czasie I tury, co spowodowało duże kolejki przez lokalami wyborczymi.

Koronawirus w Polsce. Sytuacja się poprawia

Łukasz Szumowski stwierdził też, że sytuacja z epidemią COVID-19 w Polsce jest coraz lepsza. Spadły średnie tygodniowe liczby zachorowań. Ujawnił, że podczas badań osób starszych wyjeżdżających do sanatoriów na 10 tys. testów, tylko 24 były dodatnie.

- Oznacza to, że obecnie jest bardzo mało koronawirusa w Polsce - ocenił Łukasz Szumowski.

ds6l19j

Stwierdził, że nie ma też żadnych wątpliwości, że obecnie epidemia jest wykorzystywana politycznie przez opozycję. Minister zdrowia przyznał też, że jest możliwa druga fala epidemii na jesieni. Nie odpowiedział na pytanie, czy do końca roku powstanie szczepionka na koronawirusa.

Zobacz także: Wybory 2020. Adam Bielan: Trzaskowski będzie dążył do przyśpieszonych wyborów

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

ds6l19j

Podziel się opinią

Share

ds6l19j

ds6l19j
Więcej tematów