Trwa ładowanie...
d3rdltm

Wybory prezydenckie 2020. Protesty podczas przemówienia prezydenta Andrzeja Dudy

Kampania wyborcza nabiera tempa. Prezydent Andrzej Duda udał się na Podhale. Podczas spotkania z mieszkańcami Rabki-Zdroju doszło do incydentu podczas przemówienia prezydenta. Niektórzy protestujący spontanicznie zaczęli wyciągać egzemplarze z Konstytucją. Doszło do szarpaniny
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wybory prezydenckie 2020. Prezydent Andrzej Duda przemawiał w Rabce-Zdroju
Wybory prezydenckie 2020. Prezydent Andrzej Duda przemawiał w Rabce-Zdroju (PAP, Fot: PAP/Grzegorz Momot)
d3rdltm

Andrzej Duda w swoim wystąpieniu nawiązał do historii regionu. - Zawsze mnie ściska za gardło kiedy przyjeżdżam w te miejsca. Bo ja stąd jestem, Kraków przecież niedaleko, a moja rodzina jest spod gór. [ I gdy słyszę tę góralską muzykę - czy na Podhalu, w górach, czy w Warszawie jak do mnie przyjeżdżacie, to czuje zawsze wielkie wzruszenie - wyznał prezydent.

Prezydent przypomniał także, że w latach 60. w Rabce Zdroju mieszkała Maria Mackiewicz-Kaczyńska. - Tu mieszkała jej mama, jej brat. Oni przenieśli się tutaj, aby nie tylko korzystać z uroków natury, ale też ze względów zdrowotnych. To było dla nich bardzo potrzebne - tłumaczył Andrzej Duda. Prezydent ciepło wspominał pierwszą damę. - Maria Kaczyńska była niezwykle szlachetną osobą, pomagała bezinteresownie wielu ludziom - dodał.

Kiedy głowa państwa zaczęła chwalić rządowe programy - m.in. 500+ czy 13. emeryturę - na sali rozległo się buczenie. Przy dezaprobacie zwolenników kandydata PiS na prezydenta, niektórzy wyciągnęli egzemplarze Konstytucji. W tle słychać było także buczenie wuwuzeli. Niewzruszony prezydent kontynuował swoje wystąpienie.

TVP Info

Zobacz też: Wybory prezydenckie 2020. Znikające wpisy Andrzeja Dudy. Adam Bielan wyjaśnia

- Naszą wielką siłą jest rodzina i wiara. Przecież z regionu obok was pochodził nasz Ojciec Święty Jan Paweł II - mówił Duda. Dodał także, że wiele jego obietnic z 2015 roku udało się zrealizować, ale nadal pozostaje wiele obszarów do poprawy.

d3rdltm

- Prowadzimy politykę budowania lepszej przyszłości dla kolejnych pokoleń. Mamy z czego być dumni. Jesteśmy dumnym narodem, któremu nigdy nie brakło sił i hartu ducha. Szanowni Państwo, proszę Was o wsparcie, by wielki plan naprawy Rzeczypospolitej mógł być kontynuowany - zwrócił się do mieszkańców Rabki-Zdroju prezydent.

Wybory prezydenckie 2020. Długa lista kandydatów

Zgodnie z rozporządzeniem Marszałek Sejmu wybory prezydenckie odbędą się 10 maja. Jeśli w pierwszej turze żaden z kandydatów nie uzyska bezwzględnej większości, konieczne będzie przeprowadzenie drugiej tury. Ta wypada 24 maja.

d3rdltm

Gotowość wzięcia udziału w wyścigu o Pałac Prezydencki zapowiedzieli już: urzędujący prezydent Andrzeja Duda, wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska (PO), przewodniczący PSL Władysław Kosiniak-Kamysz, Krzysztof Bosak (Konfederacja), Szymon Hołownia (niezależny) oraz Robert Biedroń z Lewicy. Do stawki ostatnio dołączyli także: Mirosław Piotrowski, Andrzej Voigt, Paweł Tanajno oraz Piotr Wroński

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Pokaż, że Twój #GłosMaMoc – dołącz do wydarzenia #wyboryWPolsce >>

d3rdltm

Podziel się opinią

Share

d3rdltm

d3rdltm
Więcej tematów