Trwa ładowanie...
d46bnds

Wybory prezydenckie 2020. PO zatwierdziła kandydatów w prawyborach

Wybory prezydenckie 2020 coraz bliżej. Zarząd Platformy Obywatelskiej zatwierdził kandydatów, którzy najpierw wezmą udział w partyjnych prawyborach. Poinformował o tym szef klubu parlamentarnego PO, Borys Budka.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Małgorzata Kidawa-Błońska i Jacek Jaśkowiak
Małgorzata Kidawa-Błońska i Jacek Jaśkowiak (PAP)
d46bnds

- Zarząd PO zatwierdził dwoje kandydatów w prawyborach prezydenckich - podał Borys Budka w rozmowie z dziennikarzami.

- Z dat które zostały ustalone, nic się nie zmieniło - 14 grudnia konwencja, która wybierze w procesie nominacyjnym jednego z dwojga kandydatów i tego samego dnia będzie Rada Krajowa, która zarządzi wybory przewodniczącego PO - dodał.

W prawyborach zmierzy się dwóch kandydatów: Małgorzata Kidawa-Błońska i Jacek Jaśkowiak.

Borys Budka ostro o kandydaturze Jacka Jaśkowiaka w prawyborach prezydenckich w PO

- Bardzo lubię kampanię. Dziękuję wszystkim Polkom i Polakom, którzy mówili mi: proszę startować i zadbać o to, żebyśmy mogli być dumni ze swojego Prezydenta - mówiła Małgorzata Kidawa-Błońska.

d46bnds

- Tak jak Poznań jest dla wszystkich, tak Polska może być dla wszystkich. Tak jak obroniłem Poznań przed Macierewiczem, tak obronię Polskę przed Dudą - oświadczył z kolei Jacek Jaśkowiak.

Prawybory w PO. Wicemarszałek Sejmu vs. prezydent Poznania

Pod kandydaturą wicemarszałek Sejmu Małgorzaty Kidawy-Błońskiej podpisało się około 150 członków Rady Krajowej PO, w tym większość parlamentarzystów KO. Na razie nie wiadomo, ile podpisów zebrał prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak. Pojawiły się spekulacje, że te podpisy mogły być zbierane in blanco bez wskazania konkretnego nazwiska.

Jaśkowiak zapewnił, że podpisy pod jego kandydaturą były zbierane prawidłowo, a poparły go struktury wielkopolskie, a także część struktur Dolnego Śląska. - Nie będzie problemu przy weryfikacji podpisów - podkreślił polityk na antenie TOK FM.

- Przemówienie Donalda Tuska mnie przekonało (do startu w prawyborach - przyp. red.), wsłuchałem się w to co mówił, gdy ogłaszał, że nie będzie startował - tłumaczył w radiu TOK FM. - Z tych samych powodów uważam, że ja powinienem startować. Usłyszałem, że jest kwestia ostatnich rządów PO, moje ostatnie 5 lat w Poznaniu było inne. Priorytety były inne - dodał Jaśkowiak.

d46bnds

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d46bnds

Podziel się opinią

Share

d46bnds

d46bnds
Więcej tematów