Trwa ładowanie...

Wybory prezydenckie 2020. Marek Belka doradcą Roberta Biedronia

Wybory prezydenckie 2020 już w maju, tymczasem Marek Belka dołącza do zespołu Roberta Biedronia. Lider Wiosny jest kandydatem Lewicy w wyścigu do Pałacu Prezydenckiego.

Share
Wybory prezydenckie 2020. Marek Belka doradcą Roberta Biedronia
Źródło: East News
dpo3d7m

O tym, że Marek Belka będzie doradzał Robertowi Biedroniowi poinformował szef sztabu kandydata Lewicy na prezydenta Tomasz Trela. - Wsparcie takiej osoby jest ważne w kampanii wyborczej i tym samym powiększa się grono doradców kandydata na prezydenta Roberta Biedronia - powiedział Trela.

- W przyszłym tygodniu będzie wspólne wydarzenie Roberta Biedronia i profesora Marka Belki, byłego premiera - dodał. Tematem mają być "finanse, i gospodarka oraz ważne sprawy dotyczące przyszłości w budżecie UE".

- Marek Belka był doradcą prezydenta Kwaśniewskiego, premierem, szefem Narodowego Banku Polskiego, a teraz jest europodeputowanym i to eurodeputowanym, który w ostatnich wyborach zdobył 180 tys. głosów w województwie łódzkim - wspomniał Trela. - Wsparcie takiej osoby jest ważne w kampanii wyborczej i tym samym powiększa się grono doradców kandydata na prezydenta Roberta Biedronia - zaznaczył szef sztabu Biedronia.

Zobacz też: Teoria Romana Giertycha ws. gestu Joanny Lichockiej. Adam Bielan komentuje

Belka tym samym dołączył do grona doradców Biedronia, gdzie znaleźli się również: były wiceszef MON Janusz Zemke oraz współpracownik Aleksandra Kwaśniewskiego, były ambasador RP w Moskwie Stanisław Ciosek.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dpo3d7m

Podziel się opinią

Share
dpo3d7m
dpo3d7m
Więcej tematów