Trwa ładowanie...
d3amt16

Wybory prezydenckie 2020. Konwencja Roberta Biedronia. "Wygramy"

Robert Biedroń został kandydatem Lewicy na prezydenta. - Ten prezydent (..) idzie ręka w rękę z tym rządem. Tak być nie powinno - mówił podczas konwencji o Andrzeju Dudzie. Krytyki było więcej.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Robert Biedroń podkreślił, że choć nie ma prezydenckich genów, może zostać prezydentem
Robert Biedroń podkreślił, że choć nie ma prezydenckich genów, może zostać prezydentem (PAP, Fot: Marcin Gadomski)
d3amt16

Robert Biedroń w swoim wystąpieniu podczas konwencji w Słupsku zapewniał, że chce zadbać o mniejsze miasta, takie jak Krosno i Tczew. - Możemy być dumni z Polski i my to zrobimy - stwierdził. Podkreślił jednak, że sukcesy nie zawsze przychodzą łatwo.

I opowiedział historię swojego życia. Zauważył, że jego rodzina z trudem wiązała koniec z końcem a w trakcie studiów musiał dużo pracować. Doświadczenie życia na zachodzie pokazało mu, że ludzie mogą żyć godnie i z uśmiechem. - Taką Polskę zrobimy - uznał.

d3amt16

Wybory prezydenckie 2020. Konwencja Roberta Biedronia. "Wygramy"

Europoseł przypomniał, że "obecna opozycja przegrywa wybory za wyborami", co jest frustrujące. - Musimy to przełożyć na energię - zachęcał. I dodał: "te wybory wygramy". Zaznaczył, że lewica jest alternatywą dla PiS-u. - Byliśmy krytykowani, nie uniknęliśmy błędów. Ale musimy pilnować tego, co osiągnęliśmy - powiedział Biedroń.

I dodał, że istnieje wybór między cywilizacją "pogardy i godności". - Podobnie jak nasza wspaniała noblistka Olga Tokarczuk czujemy, że coś jest ze światem nie tak - powiedział. Powiedział, że prezydent powinien być zawsze gotów do dyskusji, gdy cierpią najsłabsi, a nie "jeździć wtedy na nartach". - Ten prezydent (..) idzie ręka w rękę z tym rządem. Tak być nie powinno - uznał.

Biedroń zapewnił, że jako prezydent będzie regularnie odpowiadał na pytania parlamentarzystów. Podkreślił też, że ustawa reformująca sądownictwo powinna być przez "odpowiedzialnego" prezydenta zawetowana.

d3amt16

Konwencja Roberta Biedronia. Emerytury, leki za 5 zł i konferencja klimatyczna

Kandydat Nowej Lewicy stwierdził, że chce walczyć o ustawową gwarancję, zgodnie z którą żaden lek na receptę nie będzie kosztował więcej niż 5 zł. Podobnie z minimalną emeryturą, która ma wynosić 1600 zł. - Był już taki projekt w tej kadencji, ale głosami PiS oraz większości posłów opozycji, został odrzucony. To wstyd, żeby w 2020 roku działy się takie rzeczy - ubolewał.

Biedroń przekonywał, że Polska może być liderem zielonej transformacji energetycznej tej części Europy. - Możemy uniezależnić się od węgla, za który Putin opłaca swoją antypolską propagandę. Ale przede wszystkim my, obywatele, możemy poczuć to w kieszeni! - zapowiadał. Polityk obiecał też, że po wygranych wyborach zorganizuje duży europejski szczyt klimatyczny.

Robert Biedroń w Słupsku. Adrian Zandberg: odważny człowiek

- Witam w mieście moim, Słupszczan i Słupszczanek i mieście Roberta Biedronia - powitała uczestników konwencja prezydent miasta Krystyna Danilecka-Wojewódzka. Zaznaczyła, że to miasto zróżnicowane, które zaufało europosłowi. - Słupsk jest rozpoznawalny w Polsce i Europie dzięki Biedroniowi w dużym stopniu - stwierdziła.

d3amt16

Na scenie wystąpił również Adrian Zandberg. Lider Razem stwierdził, że "gdy słucha pokrzykiwań Dudy, to on najchętniej budowałby więzienia". I dodał, że Polska potrzebuje prezydenta "odważnego, który ma swoje zdanie i rozumie współczesny świat". Uznał, że Biedroń, jest właśnie takim człowiekiem.

Włodzimierz Czarzasty podkreślił, że Biedroń zagwarantuje prawdę o teraźniejszej historii. Wspominał też o roli żołnierzy radzieckich w "wyzwalaniu Polski". "Zabronił też" PiS-owi, śmiać się z tym czasów. I dodał, że PRL, choć nie bez wad, miał "wiele plusów". - Wchodzimy do drugiej tury i roznosimy Dudę na kawałki. A za 3,5 roku będziemy rządzili - stwierdził.

W niedzielę Robert Biedroń został zatwierdzony przez konwencję Sojuszu Lewicy Demokratycznej jako kandydat w wyborach na prezydenta. 108 delegatów było za kandydaturą Biedronia, nikt się nie wstrzymał, nikt nie był przeciw.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3amt16

Podziel się opinią

Share
d3amt16
d3amt16