Trwa ładowanie...
d4jvwrw

Wybory prezydenckie 2020. Konfederacja: będą prawybory w stylu amerykańskim

Wybory prezydenckie 2020. Platforma Obywatelska dyskutuje o prawyborach, PSL przekonuje, że takie głosowanie powinno objąć kandydatów z kilku opozycyjnych partii, a Konfederacja już stwierdza: przeprowadzimy taki wybór "w środowisku ideowej prawicy".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Konfederacja już podczas kampanii jesiennej starała się sięgać po niekonwencjonalne środki
Konfederacja już podczas kampanii jesiennej starała się sięgać po niekonwencjonalne środki (East News, Fot: Jacek Domiński)
d4jvwrw

O tym, że Konfederacja zorganizuje prawybory na urząd prezydenta parlamentarzyści ugrupowania poinformowali w Sejmie. - Chcemy wybrać kandydata, który nie tylko będzie godnym reprezentantem środowiska ideowej prawicy, ale też wybory prezydenckie wygrać - powiedział poseł Jakub Kulesza.

Poseł Witold Tumanowicz stwierdził, że prawybory w Konfederacji zostaną przeprowadzone na wzór amerykański. - Ma to być coś niespotykanego do tej pory na polskiej scenie politycznej - stwierdził.

Polityk wyjaśnił, że podczas 16 zjazdów wojewódzkich wybrani zostaną elektorzy. To oni na centralnym zjeździe mają wskazać ostatecznego kandydata.

d4jvwrw

Zobacz też: Artur Zawisza potrącił rowerzystkę. Politycy nie przebierają w słowach

Konfederacja zapowiada zjazdy w regionach w grudniu i styczniu.

- Na zgłoszenie kandydatów w prawyborach prezydenckich czekamy do 11 listopada. Ich nazwiska podamy w drugiej połowie listopada - zapowiedział poseł Kulesza.

d4jvwrw

Wybory prezydenckie odbędą się wiosną 2020 r.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4jvwrw

Podziel się opinią

Share

d4jvwrw

d4jvwrw
Więcej tematów