Trwa ładowanie...
d23r843

Wybory prezydenckie 2020. Gdzie głosować? Jak znaleźć lokal wyborczy?

Wybory 2020. Sprawdź, gdzie najłatwiej znaleźć twój lokal wyborczy, w którym możesz oddać głos w wyborach prezydenckich 2020.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wybory 2020. Gdzie znaleźć swój lokal wyborczy?
Wybory 2020. Gdzie znaleźć swój lokal wyborczy?
d23r843

Wybory 2020. Jak znaleźć swój lokal wyborczy?

Właściwy dla adresu zameldowania lokal wyborczy najłatwiej znaleźć przez stronę internetową wybory.gov.pl. W górnym menu należy wejść w zakładkę 'Wyszukiwarka obwodów'. Następnie w polu wyszukiwania wpisujemy swój adres zameldowania i otrzymujemy adres lokalu wyborczego, w którym możemy zagłosować na wyborach prezydenckich 2020 lub przynieść kopertę zwrotną z oddanym głosem (jeśli głosujemy korespondencyjnie).

Na stronie wybory.gov.pl po wejściu w zakładkę 'Wyszukiwarka obwodów' można również ręcznie wyszukać odpowiedni lokal wyborczy. Wystarczy kliknąć odpowiednie części mapki lub tabeli (przypisane do danego województwa) po prawej stronie.

d23r843

Podczas wyborów prezydenckich 2020 można głosować korespondencyjnie i tradycyjnie w lokalu wyborczym. Znalezienie właściwego lokalu wyborczego jest ważne. W wyborach 2020 można zagłosować lub przynieść kopertę zwrotną z głosowania korespondencyjnego tylko w miejscu zameldowania. Wyjątkiem są osoby, które złożyły wnioski o zmianę rejestru wyborców, spisu wyborców lub otrzymały zaświadczenie o prawie do głosowania poza miejscem zameldowania.

Lista lokali wyborczych w poszczególnych województwach:

Wybory 2020 druga tura. Zasady i godziny otwarcia lokali wyborczych

Przed drugą turą wyborów prezydenckich ministerstwo zdrowia wprowadziło nowe zasady głosowania. Zgodnie z zaleceniami ministra Łukasza Szumowskiego, pierwszeństwo wejścia do lokalu wyborczego i oddania głosu będą miały osoby po 60. roku życia, kobiety w ciąży, osoby z dziećmi do lat 3 i osoby niepełnosprawne.

d23r843

Wcześniej ministerstwo zdrowia podjęło decyzję, że w lokalach wyborczych obowiązuje obowiązek zasłaniania nosa i ust. Należy także zdezynfekować dłonie płynem do dezynfekcji, które są dostępne przed wejściem do lokalu. PKW zaleca, by mieć własny długopis, co ograniczy ryzyko zakażenia się koronawirusem. W lokalach wyborczych może przebywać ograniczona liczba wyborców.

Na głosowanie w drugiej turze wyborów prezydenckich będziemy mieć 14 godzin. Lokale wyborcze w całym kraju będą czynne od 7:00. Ich zamknięcie zaplanowane jest punktualnie na godzinę 21:00.

Zobacz też: Wybory prezydenckie 2020. Co zrobić, aby zagłosować - PKW

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d23r843

Podziel się opinią

Share

d23r843

d23r843
Więcej tematów