Trwa ładowanie...

Wybory powinny odbyć się wcześniej? Polacy są za

Gdyby wybory parlamentarne odbyły się jesienią, znaczna część Polaków poszłaby do urn. Zmianę daty na bliższą uważają za dobre rozwiązanie. Okazuje się, że po podliczeniu ich głosów oddanych w najbliższą niedzielę, władza w Polsce by się nie zmieniła.
Share
Wybory powinny odbyć się wcześniej? Polacy są za
Źródło: PAP
d2o5hjz

Najwięcej pytanych chciałoby przyspieszonych wyborów - wynika z sondażu przeprowadzonego przez Pollser dla "Super Expressu" i Nowej TV. Ich odsetek wyniósł 43 proc.

Odmiennego zdania jest 36 proc. badanych. Zdania w sprawie nie ma z kolei 21 proc. ankietowanych.

Zobacz też: Jarosław Gowin o kolejnych wyborach

Kto zwyciężyłby w niedzielę

Jeśli wola znacznej części Polaków zostałaby spełniona i wybory odbyłyby się w najbliższą niedzielę zaskoczenia by nie było. Mimo kontrowersyjnych działań rządu Prawa i Sprawiedliwości w związku ze zmianami w wymiarze sprawiedliwości, to na to ugrupowanie zagłosowałoby najwięcej Polaków.

d2o5hjz

Jak wynika z sondażu, głos na tę partię oddałoby 33 proc. respondentów. Kolejne 26 proc. opowiedziałoby się za Platformą Obywatelską.

*Zobacz też: "PiS partią wolności" *

Swoje poparcie dla Kukiz'15 wyraziłoby z kolei 11 proc. badanych, dla Nowoczesnej - 9 proc. 8 proc. Polaków wybrałoby natomiast SLD, które wróciłoby do Sejmu, a 5 proc. - PSL.

Źródło: "Super Express" i Nowa TV

d2o5hjz

Podziel się opinią

Share
d2o5hjz
d2o5hjz
Więcej tematów