Trwa ładowanie...

Listy i okręgi wyborcze w Zielonej Górze. Kandydaci do Senatu na wybory parlamentarne 2019

Wybory Parlamentarne 2019 odbędą się w niedzielę 13 października. W ich trakcie Polacy wybiorą 460 posłów oraz 100 senatorów. Sprawdź, kto znalazł się na listach wyborczych do Senatu z okręgów 20, 21 i 22 w Zielonej Górze.

Listy i okręgi wyborcze w Zielonej Górze. Kandydaci do Senatu na wybory parlamentarne 2019Źródło: iStock.com
d3hda2h

Wybory parlamentarne 2019 to jedno z najważniejszych wydarzeń politycznych tego roku. Już 13 października Polacy udadzą się do urn w celu wybrania nowych posłów i senatorów, którzy przez najbliższe 4 lata będą sprawować władzę.

Lokale wyborcze będą otwarte od godziny 7 rano. Zamknięcie lokali wyborczych powinno nastąpić o godzinie 21, chyba że PKW postanowi wydłużyć godziny ich pracy. Głosować będzie można tylko w lokalu wyborczym odpowiednim dla miejsca zameldowania. Jeżeli nie wiesz, gdzie jest twój lokal wyborczy, możesz to sprawdzić na stronie wybory.goc.pl w zakładce "wyszukiwarka obwodów".

Udział w wyborach parlamentarnych może wziąć każdy pełnoletni obywatel Polski, który nie został ubezwłasnowolniony lub pozbawiony praw publicznych. Żeby odebrać kartę do głosowania, należy przedstawić komisji dowód tożsamości. Może być nim paszport, dowód osobisty, prawo jazdy, a w przypadku uczniów legitymacja szkolna.

d3hda2h

Podczas wyborów do Senatu kandydaci będą ubiegać się o mandaty w stu jednomandatowych okręgach wyborczych. Siedziba Okręgowej Komisji Wyborczej okręgów 20, 21 i 22 znajduje się w Zielonej Górze.

Wybory parlamentarne 2019 Zielona Góra. Lista wyborcza okręg 20

Okręg 20. podczas wyborów do Senatu obejmuje powiat krośnieński, świebodziński, zielonogórski oraz miasto na prawach powiatu Zielona Góra. Wyborcy będą mogli tu oddać głos na:

Wybory parlamentarne 2019 Zielona Góra. Lista wyborcza okręg 21

Okręg 21 obejmuje powiaty: gorzowski, międzyrzecki, strzelecko-drezdenecki, słubicki, sulęciński oraz Gorzów Wielkopolski. O mandat do Senatu ubiegać będą się tu:

  • Władysław Komarnicki z Koalicji Obywatelskiej (nr 1 na liście wyborczej)
  • Janusz Maksymowicz, kandydat niezrzeszony (nr 2 na liście wyborczej)
  • Marek Tomasz Surmacz z PiS (nr 3 na liście wyborczej)
  • Anna Synowiec, kandydatka niezrzeszona (nr 4 na liście wyborczej)

Wybory parlamentarne 2019 Zielona Góra. Lista wyborcza okręg 22

Okręg nr 22 obejmuje powiaty: nowosolski, wschowski, żagański i żarski. Z tego okręgu o miejsce w Senacie ubiegać będzie się:

  • Klaudiusz Balcerzak z PiS (nr 1 na liście wyborczej)
  • Robert Jarosław paluch startujący z własnego komitetu wyborczego (nr 2 na liście wyborczej)
  • Wadim Tyszkiewicz , kandydat niezrzeszony (nr 3 na liście wyborczej)
d3hda2h
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3hda2h
Więcej tematów