Trwa ładowanie...

Wybory parlamentarne 2019. Premier wprowadza alarm w całym kraju

W związku z niedzielnymi wyborami parlamentarnymi premier zarządził na terenie całej Polski 2. stopień alarmowy BRAVO-CRP. "Alarm został wprowadzony w celu przeciwdziałania zagrożeniom w cyberprzestrzeni, związanymi z organizacją wyborów do Sejmu i Senatu" - czytamy na stronie Rządowego Centrum Bezpieczeństwa.

Wybory parlamentarne 2019. Premier wprowadza alarm w całym krajuŹródło: PAP
d2dg4c6
d2dg4c6

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa informuje, że "Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki podpisał zarządzenie wprowadzające, na terytorium całego kraju, drugi stopień alarmowy CRP (BRAVO-CRP). Ostrzeżenie obowiązuje od 10 października (od godz. 00:01) do 14 października (do godz. 23:59)".

Jak wyjaśnia RCB, alarm został wprowadzony w celu przeciwdziałania zagrożeniom w cyberprzestrzeni, związanymi z organizacją wyborów do Sejmu i Senatu.

Stopień BRAVO-CRP był już wprowadzany w trakcie konferencji bliskowschodniej i Światowych Dni Młodzieży oraz wyborów do Parlamentu Europejskiego.

d2dg4c6

Stopnie alarmowe CRP dotyczą zagrożenia w cyberprzestrzeni. Stopień alarmowy BRAVO-CRP jest drugim, w czterostopniowej skali. Oznacza, że administracja publiczna jest zobowiązana do prowadzenia wzmożonego monitoringu stanu bezpieczeństwa systemów teleinformatycznych.

Wybory parlamentarne 13 października

Już w niedzielę 13 października w całej Polsce zostaną przeprowadzone wybory do Sejmu i Senatu. W ich trakcie wybierzemy 460 posłów oraz 100 senatorów, którzy przez najbliższe 4 lata będą sprawować władzę w naszym imieniu.

Prawo głosu w wyborach parlamentarnych 2019 przysługuje każdemu obywatelowi Polski, który najpóźniej w dniu wyborów kończy 18. rok życia. Głosować nie będą mogły osoby ubezwłasnowolnione i pozbawione praw wyborczych.

Żeby wziąć udział w głosowaniu, należy w dniu wyborów w godzinach 7-21 udać się do lokalu wyborczego odpowiedniego dla miejsca zameldowania. Po okazaniu dokumentu tożsamości (np. legitymacja szkolna, dowód osobisty, paszport, prawo jazdy) otrzymamy kartę do głosowania. Głos oddajemy poprzez wstawienie znaku "X" w kratce obok nazwiska jednego kandydata do Sejmu i jednego kandydata do Senatu.

d2dg4c6
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2dg4c6
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj