Trwa ładowanie...
d2c4als

Wybory parlamentarne 2019. Małgorzata Kidawa-Błońska przedstawiła program KO

Wybory parlamentarne 2019. Koalicja Obywatelska zaprezentowała hasło: "Jutro może być lepsze". Kandydatka KO na premiera Małgorzata Kidawa-Błońska przedstawiła program. Choć jako pierwszy głos zabrał Grzegorz Schetyna, po nim mówiły kobiety.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wybory parlamentarne 2019. Konwencja programowa Koalicji Obywatelskiej
Wybory parlamentarne 2019. Konwencja programowa Koalicji Obywatelskiej (East News, Fot: JACEK DOMINSKI/REPORTER)
d2c4als

- Wygraliśmy z Rosją w koszykówkę - rozpoczął Grzegorz Schetyna. Tak przywitał uczestników konwencji, a "najserdeczniej" kandydatkę KO na premmiera. Zanim oddał głos Małgorzacie Kidawie-Błońskiej, podkreślił: - Przed nami tygodnie najważniejszej pracy naszego życia.

Kandydatka Koalicji Obywatelskiej na premiera podkreśliła z kolei, ze "chce zmienić polską politykę". - Chcę nowej, jasnej, uśmiechniętej Polski. Choć podziały są tak głębokie, że wydają się nie do zasypania - mówiła.

- Panie prezesie, nie jest tak różowo jak w waszych spotach. Wyjdźcie z limuzyn i zza ochroniarzy. Ocknijcie się - zwróciła się do Jarosława Kaczyńskiego.

d2c4als

Zobacz także: Zmieńmy język w przestrzeni publicznej. Akcja WP: #stopmowienawiści

- Czy uważacie, ze nauczyciele i dzieci, które nie dostały się do wymarzonych szkół to wasi wrogowie? - zapytała.

Wybory parlamentarne 2019. Program Koalicji Obywatelskiej

- W naszym programie zawarliśmy ludzie sprawy - podkreśliła Kidawa-Błońska. I wyliczyła: - Wprowadzimy akt odnowy demokracji, naprawimy służbę zdrowia, zmniejszymy umieralność na raka, przywrócimy godność ludzi pracujących.

d2c4als

Mówiła też o związkach partnerskich i walce z przemocą domową, opiece nad seniorami. - Będziemy ludziom pomagać. To, co zostało im dane, nie zostanie zabrane - zaznaczyła.

- Domy spokojnej starości powinny być rozwiązaniem, kiedy nie ma innego. Proponujemy czek, który finansowałby opiekę nad seniorami. Drugi pakiet dotyczy kobiet - zrównamy wynagrodzenie. Alimenty będą ściągane jak zaległe podatki. Wprowadzimy dwumiesięczny, płatny urlop tacierzyński. Zapewnimy dostęp do darmowego in-vitro i znieczulenia przy porodzie. Wprowadzimy darmowy internet dla młodzieży do 24. roku życia - mówiła.

Zadeklarowała, że KO "naprawi media publiczne", zlikwiduje abonament. - Naród, który nie dba o kulturę, traci swoją tożsamość - stwierdziła Kidawa-Błońska.

Jak przyznała, ludzie mówią, że jest spokojna, za delikatna. Ona jednak, jak podkreśla, nie może się zmienić, bo już nie będzie sobą.

d2c4als

- 13 października zmienimy Polskę, świat. Jutro może być lepsze - podkreśliła. Jej przemówienie podsumowano oklaskami. Hasłem KO na wybory jest: "Jutro może być lepsze".

Kobiety zabrały głos

Kamila Gasiuk-Pihowicz podkreślała, że trzeba naprawić to, co zostało zniszczone. O naprawie służby zdrowia mówiła Alicja Chybicka, Izabela Leszczyna o pracownikach, Małgorzata Tracz o ekologii, Katarzyna Lubnauer o szkole, Barbara Nowacka o wsparciu dla słabszych, a Marzena Okła-Drewnowicz o seniorach.

Po kobietach głos zabrał Jacek Karnowski, prezydent Sopotu. - Ponad 300 samorządowców jest na listach KO do Sejmu i Senatu - powiedział.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2c4als

Podziel się opinią

Share

d2c4als

d2c4als
Więcej tematów