Trwa ładowanie...

Wybory parlamentarne 2019. Konfederacja kontra TVP. "Wygrywamy"

Wybory parlamentarne 2019. Konfederacja informuje o wygranej sprawie sądowej z TVP w drugiej instancji. "Czekamy na przeprosiny" - stwierdza Jakub Kulesza z Koła Poselskiego Konfederacja.

Share
Wybory parlamentarne 2019. Konfederacja kontra TVP. "Wygrywamy"
Źródło: East News, fot: Piotr Molecki/East News
d2ikv38

"Wygrywamy z TVP również w drugiej instancji! Postanowienie jest prawomocne, czekamy na przeprosiny w głównym wydaniu "Wiadomości" TVP" - napisał w mediach społecznościowych Kulesza.

Chodzi o prezentację wyników sondażu, w którym główny program informacyjny telewizji Jacka Kurskiego pominął Konfederację.

Redakcja 'Wiadomości" w kolejnym wydaniu zamieściła poprawną wersję, ale Politycy Konfederacji skierowali sprawę do sądu w trybie wyborczym. Po korzystnym dla siebie wyroku stwierdzili jednak, że przeprosiny zostały wyemitowane z naruszeniem prawa. Wnioskowali więc, żeby TVP treść przeprosiny pokazała jeszcze raz.

Publicyści o Wałęsie na konwencji KO: obrzydliwy i żenujący występ

Wcześniej dziennikarz "Wiadomości" nazwał wyrok warszawskiego sądu pierwszej instancji "kuriozalnym". Wskazywał, że choć w jednym z materiałów TVN została pominięta informacja o tym, że Konfederacja zarejestrowała komitet wyborczy, to analogiczny pozew w trybie wyborczym został oddalony.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2ikv38

Podziel się opinią

Share
d2ikv38
d2ikv38
Więcej tematów