Trwa ładowanie...
d1oz6c2

Wybory parlamentarne 2019. Konfederacja po raz drugi wygrywa z TVP w sądzie

"Wygrywamy z TVP również również w drugiej instancji! Postanowienie jest prawomocne, czekamy na przeprosiny w głównym wydaniu 'Wiadomości'" - przekazał na Twitterze Jakub Kulesza. Tym samym sąd oddalił zażalenie TVP na poprzedni wyrok ws. materiału wyborczego w programie informacyjnym.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wybory parlamentarne 2019. Sąd oddalił zażalenie TVP - "Wiadomości" muszą sprostować materiał
Wybory parlamentarne 2019. Sąd oddalił zażalenie TVP - "Wiadomości" muszą sprostować materiał (PAP, Fot: Ireneusz Sobieszczuk Jan Bogacz)
d1oz6c2

Przypomnijmy: sąd pierwszej instancji nakazał "Wiadomościom" TVP opublikować przeprosiny i sprostowanie oraz rzetelny materiał na temat sondaży pokazujących, że Konfederacja wejdzie do Sejmu. Mimo przekroczenia 5 proc. w jednym z badań, nazwa komitetu nie pojawiła się materiale TVP. Publiczny nadawca został pozwany przez przedstawicieli komitetu w trybie wyborczym.

"Kuriozalny wyrok. Sędziowie kolejny raz angażują się w politykę. Warszawski sąd żąda od 'Wiadomości' publikacji sprostowania sondażu, które... zostało już opublikowane dwa dni temu, a winny błędu ukarany. Czyli nie chodzi o prawdę, tylko o atak na TVP" - twierdził wtedy Jarosław Olechowski, szef programu informacyjnego.

Teraz na posiedzeniu niejawnym - jak informuje poseł Konfederacji - zażalenie TVP na poprzedni wyrok sądu zostało oddalone. "Szczególne podziękowania dla Tomasza Pułróla, który skutecznie poprowadził dla nas tę sprawę" - dodał na Twitterze.

d1oz6c2

Redakcja WP wysłała maila z prośbą o komentarz zarówno do rzecznika TVP, jak i do redakcji Wiadomości. Do czasu opublikowania artykułu nie dostaliśmy odpowiedzi.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1oz6c2

Koalicja Polska. Paweł Kukiz skonfrontowany z wpisami internautów

d1oz6c2

Podziel się opinią

Share
d1oz6c2
d1oz6c2
Więcej tematów