Trwa ładowanie...
dw1uwy6

Wybory parlamentarne 2019. Jarosław Pucek kandydatem PiS do Senatu z powiatu poznańskiego

Prawo i Sprawiedliwość przedstawiło kandydatów do Senatu z powiatu poznańskiego i miasta Poznania. Niespodzianka w powiecie poznańskim. PiS postawił na Jarosława Pucka, byłego kandydata na prezydenta Poznania. Jest on związany ze środowiskiem kibiców Lecha Poznań.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wybory parlamentarne 2019. Jarosław Pucek bez sukcesu kandydował na prezydenta Poznania
Wybory parlamentarne 2019. Jarosław Pucek bez sukcesu kandydował na prezydenta Poznania (PAP, Fot: Jakub Kaczmarczyk)
dw1uwy6

Jarosław Pucek z listy PiS do Senatu startować będzie z powiatu poznańskiego, czyli okręgu nr 90.

Początkowo PiS informował, że jej kandydatem jest w tym okręgu prof. Tomasz Jasiński, dyrektor Biblioteki Kórnickiej PAN i aktywny członek Akademickiego Klubu Obywatelskiego. Ten jednak zrezygnował z kandydowania z przyczyn osobistych.

Jarosław Pucek jest radcą prawnym. Należał do Unii Wolności, a potem do PO, z której odszedł w 2014 r., by bez powodzenia startować do sejmiku z listy KWW Teraz Wielkopolska Ryszarda Grobelnego. Jest popularny w środowisku kibiców Lecha Poznań - podaje poznan.wyborcza.pl.

dw1uwy6

Wybory parlamentarne 2019. "Różnię się od PiS"

- Gdy pierwszy raz usłyszałem tę propozycję, długo zbierałem szczękę z podłogi, że taki pomysł powstał - powiedział Jarosław Pucek portalowi gloswielkopolski.pl. - Mam świadomość, że w pewnych kwestiach różnimy się z PiS, jednak liczę na sporą autonomię jako kandydat bezpartyjny z nominacji PiS. Jak wychodzi się na boisko, zawsze trzeba walczyć o zwycięstwo - dodaje.

Jak podkreśla Pucek, "w kwestiach światopoglądowych, tych najistotniejszych w życiu, jesteśmy całkowicie zgodni z PiS". - Jestem kandydatem bezpartyjnym i niezależnym, ale z list PiS - dodaje.

Do niedawna Jarosław Pucek krytykował Prawo i Sprawiedliwość. We wrześniu 2018 r. w wywiadzie dla "Głosu Wielkopolskiego" stwierdził, że prezydent Andrzej Duda złamał Konstytucję.

dw1uwy6

- Nie zmieniam tak łatwo poglądów. Absolutnie nie wycofuje się z tych słów. Gdybym uważał, że PiS jest partią idealną, to bym się do niej zapisał. Ja jednak pozostaję kandydatem bezpartyjnym, który startuje z listy PiS i liczę na szeroką autonomię - powiedział gazecie Jarosław Pucek.

Źródło: poznan.wyborcza.pl, gloswielkopolski.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dw1uwy6
dw1uwy6

Podziel się opinią

Share
dw1uwy6
dw1uwy6
Więcej tematów