Trwa ładowanie...
d34bw3u

Wybory parlamentarne 2019. Znany działacz KOD Radomir Szumełda zmienił decyzję ws. startu do Sejmu

Lider pomorskiego Komitetu Obrony Demokracji będzie jednak kandydował w jesiennych wyborach do Sejmu. Początkowo nie chciał zgodzić się na proponowane przez Koalicję Obywatelską ósme miejsce na liście. Przekonał go marszałek Mieczysław Struk. Do parlamentu wystartują też Magdalena Filiks i Jarosław Marciniak z zarządu głównego stowarzyszenia.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Do Sejmu kandydują: Magdalena Filiks, Jarosław Marciniak i Radomir Szumełda z KOD
Do Sejmu kandydują: Magdalena Filiks, Jarosław Marciniak i Radomir Szumełda z KOD (PAP, Fot: Radek Pietruszka)
d34bw3u

Radomir Szumełda, jeden z najbardziej znanych działaczy KOD z Pomorza, poinformował na Facebooku, że zmienił decyzję i wystartuje do Sejmu w jesiennych wyborach parlamentarnych. "Pan marszałek Struk przekonał mnie. Idę walczyć" - napisał działacz KOD. W ostatni poniedziałek Szumełda zrezygnował z kandydowania. Nie satysfakcjonowało go ósme miejsce na liście w okręgu nr 26 (gdyńsko-słupskiego). Twierdził, że KO nie docenia środowiska KOD.

- Patrzę na politykę przez pryzmat społeczny i uważam, że Koalicja Obywatelska musi przyciągnąć do działania młodych ludzi, a nie odpychać ich. Chciałbym zebrać wokół siebie młodych aktywnych działaczy, którzy zostali osieroceni po rozpadzie Nowoczesnej - powiedział Wirtualnej Polsce Radomir Szumełda. - Idę do Sejmu, żeby walczyć o przywrócenie praworządności i obronić wolne media. Taka afera jak "farma trolli" nigdy by nie wyszła na światło dzienne np. w Turcji. Nie mam wątpliwości, że w razie wygranej PiS pierwszym krokiem będzie repolonizacja mediów - dodał.

d34bw3u

Silna grupa KOD na listach KO

To nie wszyscy działacze KOD, którzy zdecydowali się zaangażować w wielką politykę. Liderka KOD Magdalena Filiks, pełniąca funkcję przewodniczącej stowarzyszenia, wystartuje do Sejmu z listy KO ze Szczecina. Dostała piąte miejsce. Z kolei lider śląskiego regionu KOD Jarosław Marciniak będzie kandydował do parlamentu z okręgu nr 29 z miejsca siódmego.

- Chciałbym, co oczywiste, doprowadzić do zrealizowania postulatów KOD, czyli przywrócenia praworządności i podstaw demokratycznego ustroju w Polsce, ale nie tylko to będzie moim celem. Do walki o Polskę i o przywrócenie bezpieczeństwa w niej popchnęły mnie działania Prawa i Sprawiedliwości - powiedział Wirtualnej Polsce Jarosław Marciniak. Dodał, że będzie też chciał zadbać o swoją małą ojczyznę, czyli region obejmujące Zabrze, Bytom, Tarnowskie Góry oraz Gliwice.

d34bw3u

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d34bw3u

Podziel się opinią

Share

d34bw3u

d34bw3u
Więcej tematów