Trwa ładowanie...
d17y32w

Wybory parlamentarne 2019. Janusz Korwin-Mikke: współpracujmy z Rosją zamiast USA

Wybory parlamentarne 2019 już za 10 dni. Szansę na przyciągnięcie niezdecydowanych wyborców w specyficzny sposób spróbował wykorzystać Janusz Korwin-Mikke. Jeden z liderów Konfederacji nawołuje do zawarcia sojuszu z Rosją.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wybory parlamentarne 2019. Janusz Korwin-Mikke: współpracujmy z Rosją zamiast USA
Wybory parlamentarne 2019. Janusz Korwin-Mikke: współpracujmy z Rosją zamiast USA (East News, Fot: Tomasz Jarzębowski,Reporter)
d17y32w

Janusz Korwin-Mikke na niespełna dwa tygodnie przed wyborami parlamentarnymi udzielił wywiadu dla serwisu Storytel. Polityk po raz kolejny skrytykował obecność wojsk amerykańskich w naszym kraju.

"Oznacza to złamanie porozumienia, na mocy którego Rosja wyraziła zgodę na wstąpienie Polski do NATO" - powiedział Korwin-Mikke. Jego zdaniem Kremlowi zagwarantowano, że w Polsce nie będą na stałe stacjonować siły NATO. Stwierdził też, że amerykańskie wojska obecne nad Wisłą "ćwiczą jedynie ewakuację do Niemiec".

Wybory parlamentarne 2019. Janusz Korwin-Mikke: współpracujmy z Rosją, zamiast USA

Korwin-Mikke zasugerował, że Polska powinna współpracować ze Stanami Zjednoczonymi na bardziej partnerskich zasadach. Jako przykład podał sojusz amerykańsko-izraelski. Na uwagę, że to scenariusz nierealny, odparł "w takim razie Polska powinna zawrzeć sojusz z Rosją".

d17y32w

Zapytany o to, czy poza wyjściem z NATO należałoby również wyjść z Unii Europejskiej, Korwin-Mikke odpowiedział twierdząco. "Oczywiście, ale niekoniecznie należałoby od razu wchodzić do strefy rublowej" - zastrzegł.

Czytaj też: Wybory parlamentarne 2019. Janusz Korwin-Mikke nagrany. Tak dzielił pieniądze
Greta Thunberg "siusiumajtką". Janusz Korwin-Mikke obraża aktywistkę po szczycie ONZ

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d17y32w

Podziel się opinią

Share
d17y32w
d17y32w
Więcej tematów