Trwa ładowanie...
d2k4e3p

Janusz Korwin-Mikke o Grecie Thunberg. Nazwał aktywistkę „siusiumajtką” i podważył jej wypowiedź wygłoszoną na szczycie ONZ

Janusz Korwin-Mikke zamieścił w mediach społecznościowych kontrowersyjny wpis. Lider Konfederacji nazwał szwedzką aktywistkę „siusiumajtką”, który powtarza treści usłyszane w telewizji.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Janusz Korwin-Mikke o Grecie Thunberg. Nazwał aktywistkę „siusiumajtką” i podważył jej wypowiedź wygłoszoną na szczycie ONZ
Janusz Korwin-Mikke o Grecie Thunberg. Nazwał aktywistkę „siusiumajtką” i podważył jej wypowiedź wygłoszoną na szczycie ONZ (WP.PL)
d2k4e3p

Greta Thunberg – apel do światowych przywódców

Przypominamy, że Greta Thunberg to szwedzka aktywistka, która zyskała sławę w 2018, organizując jednoosobowy strajk klimatyczny. Nastoletnia szwedka w każdy piątek opuszczała zajęcia szkolne, aby móc pikietować pod parlamentem, apelując do rządów o walkę ze zmianami klimatycznymi. Thunberg wywarła znaczący wpływ na młodzież, a dzięki jej działaniom setki tysięcy ludzi na świecie zaczęło organizować podobne manifestacje. W poniedziałek, 23 września w Nowym Jorku odbył się szczyt klimatyczny, zorganizowany przeddzień debaty generalnej Zgromadzenia Ogólnego ONZ. W swoim głośnym przemówieniu skierowanym do obecnych na nim szefów państw i rządów Thunberg zarzuciła przywódcom pustosłowie, kradzież marzeń i zdradę wobec młodego pokolenia. Podkreśliła także, że ludzie cierpią, a całe ekosystemy rozpadają się na naszych oczach. Głośny apel młodej Szwedki skomentował między innymi lider Konfederacji, Janusz Korwin-Mikke.

Janusz Korwin-Mikke krytykuje Gretę Thunberg

W swoim wpisie w mediach społecznościowych Janusz Korwin-Mikke przyznał, że podziela postawę Donalda Trumpa wobec Grety Thunberg. Młodą Szwedkę nazwał „siusiumajtką” i zarzucił jej powtarzanie informacji zasłyszanych w innych mediach. Komentarz lidera Konfederacji wzbudził wśród internautów wiele kontrowersji, a pod tweetem pojawiły się liczne komentarze, w tym:

d2k4e3p

"Obrażając dzieci obraża Pan prawie cały swój elektorat!"

"Mamy wolność słowa, każdy może wyrażać swoje opinie. P.S do młodych świat należy."

"Czy tak ciężko pojąć, że niektóre dzieci są mądrzejsze od dorosłych? Do tego nie mają skrupułów mówienia prawdy."

d2k4e3p

Podziel się opinią

Share
d2k4e3p
d2k4e3p
Więcej tematów