Trwa ładowanie...

Wybory parlamentarne 2019. Google Doodle przypomina wyborcom o głosowaniu

Wybory parlamentarne 2019 już dziś, w niedzielę 13 października. Google Doodle przypomina wyborcom o głosowaniu. Lokale wyborcze będą otwarte w godzinach 7-21.

Wybory parlamentarne 2019. Google Doodle przypomina wyborcom o głosowaniuŹródło: google
d1tt6an
d1tt6an

Google Doodle przypomina o wyborach parlamentarnych

Trwają wybory parlamentarne. Z tej okazji wyszukiwarką Google zmieniła oprawę graficzną, aby przypomnieć wyborcom o głosowaniu. Przypominamy, że lokale wyborcze będą otwarte od godziny 7 rano do 21 wieczorem. W celu głosowania należy stawić się w lokalu wyborczym odpowiadającym naszemu miejscu zameldowania (lub innym, o ile w terminie złożyliśmy wniosek o dopisanie do spisu wyborców w danym miejscu). W placówkach zostanie zweryfikowana nasza tożsamość, dlatego trzeba mieć przy sobie dokument ze zdjęciem. Może być to zarówno dowód osobisty, prawo jazdy, paszport, jak i legitymacja szkolna. Następnie będziemy mogli odebrać karty do głosowania. Żeby prawidłowo oddać swój głos, trzeba wpisać znak "X" na karcie, w miejscu tuż obok nazwiska wybranego przez nas jednego kandydata do Senatu i jednego kandydata do Sejmu.

Wybory Parlamentarne 2019 – cisza wyborcza

Przypominamy, że aż do końca wyborów, czyli godziny 21 w niedzielę potrwa cisza wyborcza. Podczas jej trwania, nie wolno zwoływać zgromadzeń, organizować manifestacji i pochodów, rozpowszechniać materiałów wyborczych i wygłaszać związanych z wyborami przemówień. Plakaty rozwieszone przed rozpoczęciem ciszy wyborczej nie muszą być zrywane, ale nie wolno poruszać się pojazdami oklejonymi grafikami, które zachęcają do głosowania na konkretne ugrupowanie. O tym, czy dana czynność stanowiła złamanie zakazu agitacji wyborczej, mogą decydować tylko sądy i organy ścigania. Wyborcy, który będą świadkami naruszeń ciszy wyborczej, powinni zgłosić to bezpośredni policji lub do prokuratury.

d1tt6an
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1tt6an
Więcej tematów