Trwa ładowanie...
dlkkkcs

Wybory parlamentarne 2019. Czarzasty: moi koledzy rozwalili wspólny projekt

Wiosna ogłosiła we wtorek budowę takiej formacji razem z Sojuszem Lewicy Demokratycznej oraz Partią Razem. To historyczny moment dla lewicy - mówił na konferencji przewodniczący Wiosny Robert Biedroń. - Miałeś szansę Grzegorzu zostać liderem demokratów - przyznał szef SLD Włodzimierz Czarzasty.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wybory parlamentarne 2019. Robert Biedroń (przewodniczący Wiosny) zapowiedział budowę lewicowego bloku
Wybory parlamentarne 2019. Robert Biedroń (przewodniczący Wiosny) zapowiedział budowę lewicowego bloku (East News, Fot: Jan Bielecki)
dlkkkcs

- Zaczynamy nowy rozdział naszej współpracy. Lewica zawsze odnosiła zwycięstwo, kiedy szła do wyborów zjednoczona - zapowiedział Biedroń.

- Wiosna zrobi wszystko, żeby do tych wyborów wystartować w jak najbardziej postępowym bloku. Zapraszam wszystkich ludzi lewicy, wszystkie organizacje pozarządowe. Wszystkich tych, którzy chcą przełamać duopol sił konserwatywnych - dodał Robert Biedroń.

dlkkkcs

Późnym wieczorem Włodzimierz Czarzasty, Robert Biedroń oraz Adrian Zandberg będą rozmawiać o wspólnej liście. Podczas spotkania mają być sfinalizowane konkrety ws. wspólnego startu. - W ciągu dwóch tygodni chcemy państwu przedstawić więcej szczegółów. Później zaprezentujemy konkretne listy - mówił lider Wiosny.

Zobacz także: Kolejna bolesna porażka Szydło w PE. Neumann nie zostawia na niej suchej nitki

Wybory parlamentarne 2019. Czarzasty wyraźnie rozgoryczony: moi koledzy rozwalili wspólny projekt

- Opuszczamy Koalicję Europejską jako ostatni, choć uważaliśmy że był to najlepszy projekt. Wierzyliśmy w rozsądek naszych partnerów - mówił na konferencji przewodniczący przewodniczący SLD. Włodzimierz Czarzasty nie krył także swoich emocji w stosunku do Grzegorza Schetyny.

dlkkkcs

- Schetyna abdykował z roli lidera opozycji, tak go widziało SLD. Miałeś Grzegorzu wielką szansę aby być liderem polskich demokratów. Stworzyłeś wielki projekt, (...) ale zabrakło umięjętności liderskich - mówił Czarzasty. Dodał, że "jego koledzy (PO i PSL - przyp. red.) rozwalili wspólny projekt".

Przewodniczącemu SLD nie spodobał sie także sposób poinformowania jego partii o budowie osobnego bloku przez PO. - To był uwiąd decyzyjny z elementami cwaniactwa - przyznał. Czarzasty nie zgadza się także na brak wiary w zwycięstwo z Prawem i Sprawiedliwością. - Nie chcę być z kimś, kto nie chcę wygrać. Ktoś taki musi mieć jaja - mówił lider SLD.

dlkkkcs

Wybory parlamentarne 2019. Partia Razem zadowolona

- Dość zamiatania pod dywan praw kobiet i udawania, że równość jest tematem zastępczym. Dość negowania zmian klimatycznych. Dość faworyzowania kościoła - zapowiedziała na Twitterze Partia Razem, która potwierdziła budowę wspólnego bloku lewicowego. Ugrupowanie zapewnia, że w jesiennych wyborach będzie walczyć z patologiami na rynku mieszkaniowym oraz zadba o ochronę zdrowia.

- Chcemy, żeby lewicowi i centrolewicowi wyborcy mogli zagłosować za czymś. Żeby mogli zagłososwać za świeckim pańśtwem. Żeby mogli zagłosować za prawem do przerywania ciąży - zapowiadał w TOK FM Adrian Zandberg.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dlkkkcs

Podziel się opinią

Share

dlkkkcs

dlkkkcs
Więcej tematów