Trwa ładowanie...

Wiosna Biedronia. Wiceprezes rezygnuje ze stanowiska

Marcin Anaszewicz zrezygnował z funkcji zastępcy szefa Wiosny. O jego decyzji poinformował sekretarz generalny ugrupowania Krzysztof Gawkowski. I dodał, że Anaszewicz zostaje w partii.

Share
Wiosna Biedronia. Wiceprezes rezygnuje ze stanowiska
Źródło: East News, Fot: Jan Bielecki/East News
d4jga0k

Marcin Anaszewicz to jeden z najbliższych współpracowników Roberta Biedronia. Oprócz tego, że był wiceprezesem Wiosny, kierował także sztabem wyborczym partii. Anaszewicz potwierdził w rozmowie z portalem 300polityka, że zrezygnował z pełnienia obu funkcji kilka dni temu. Portal podaje, że decyzja może mieć związek z sobotnią radą krajową Wiosny, na której Robert Biedroń ma ogłosić decyzję w sprawie szerszych rozmów koalicyjnych.

Krzysztof Gawkowski poinformował, że Marcin Anaszewicz zostaje członkiem Rady Krajowej i zostaje w partii. - Będzie aktywnie działał w kampanii krajowej, a zmiany mają na celu przygotowanie się do wyborów krajowych, bo planujemy rozpocząć w najbliższym czasie przygotowania do kampanii do parlamentu polskiego – zapewnił.

d4jga0k

W sobotę w Warszawie spotykają się koordynatorzy i koordynatorki Wiosny z całego kraju, aby rozmawiać o scenariuszach startu ugrupowania w wyborach do polskiego parlamentu. Władze partii rozważają kilka możliwości: samodzielny start w jesiennych wyborach albo koalicję z ugrupowaniami lewicowymi, "w większej lub mniejszej skali".

Marcin Anaszewicz kierował zwycięskimi kampaniami Roberta Biedronia w 2011 r. (start w wyborach do Sejmu) i w 2014 r. (wybory na prezydenta Słupska). Był członkiem zarządów spółek, przeprowadzał ich restrukturyzacje, zajmował się komunikacją marketingową i projektami rozwojowymi.

Prywatnie Anaszewicz jest związany z Sylwią Spurek, byłą zastępczynią RPO Adama Bodnara, która uzyskała mandat europosłanki, startując z list wyborczych Wiosny.

W piątek szef Wiosny dementował pogłoski o rozpadzie i problemach partii. - Wiosna ma się nieźle. Jest trzecią siłą polityczną w Polsce. W przyszłym tygodniu powołujemy sztab wyborczy, a także regionalne sztaby. Plotki o naszej śmierci są przedwczesne - zapowiedział w piątek w Polskim Radiu polityk.

Zobacz także: Wrze po słowach Cymańskiego o klapsach. Kosiniak-Kamysz: to jest dramat

Masz news, zdjęcie lub film związany z pogodą? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4jga0k

Podziel się opinią

Share
d4jga0k
d4jga0k
Więcej tematów