Trwa ładowanie...

Wybory parlamentarne 2019. Córka Kornela Morawieckiego oskarża Lecha Wałęsę

To on zdradził - mówi o byłym prezydencie i przywódcy ruchu antykomunistycznego Lechu Wałęsie córka marszałka seniora Marta Morawiecka. Komentuje w ten sposób słowa Wałęsy o Kornelu Morawiecki z niedzielnej konwencji PO.

Share
Wybory parlamentarne 2019. Córka Kornela Morawieckiego oskarża Lecha Wałęsę
Źródło: PAP, fot: Radek Pietruszka
d2w2h2i

Po tym, jak Lech Wałęsa podczas weekendowej konwencji wyborczej Koalicji Obywatelskiej nazwał zmarłego Kornela Morawieckiego zdrajcą, na byłego prezydenta spadła lawina krytyki. Milczeć nie zamierza również rodzina Morawieckich.

- Tata był bohaterem walki o wolną Polskę! - stwierdza w rozmowie z "Super Expressem" Marta Morawiecka, córka działacza "Solidarności Walczącej".

Morawiecka jest zdumiona słowami Wałęsy i uważa, że "zatracił wszelką miarę" - Wałęsa atakiem na mojego tatę sam sobie wystawia świadectwo. Sam powinien przyznać się do swojej przeszłości - stwierdza córka Kornela Morawieckiego.

d2w2h2i

Burza po występie Wałęsy na konwencji KO. Siemoniak tłumaczy

- Były prezydent nie oszuka prawdy. Bo to on porzucił wartości, zdradził ideały, zdradził przyjaciół, zdradził sprawę - dodaje siostra premiera Mateusza Morawieckiego.

d2w2h2i

Lech Wałęsa o "zdrajcy"

Były prezydent zaskoczył zgromadzonych na niedzielnej konwencji wyborczej Koalicji Obywatelskiej. - Naród was tak odbiera, jak odbiera, bo mnie nie słuchacie! - zwracał się do polityków Koalicji Obywatelskiej Lech Wałęsa. Zmarłego Kornela Morawieckiego nazwał "zdrajcą".

- Te słowa więcej świadczą o Lechu Wałęsie, a nic nie mówią o moim ojcu - komentował premier Mateusz Morawiecki.

Jarosław Wałęsa, syn byłego prezydenta stwierdził w rozmowie z WP, że ojciec popełnił błąd. - Na wszystko jest czas i miejsce. To nie był moment na takie słowa. Mój ojciec ma takie opinie na temat przeszłości, inni mają odmienne, ale to nie był dobry moment na udowadnianie tego, kto miał rację, a kto nie. To nie ten czas - podkreślał Jarosław Wałęsa.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2w2h2i

Podziel się opinią

Share
d2w2h2i
d2w2h2i
Więcej tematów