ycipk-39kwbl

Wybory do Europarlamentu 2019. Już 38 naruszeń przepisów wyborczych

Wybory do Europarlamentu 2019 wystartowały w Polsce w niedzielę o godz. 7 rano. - Do tej pory w skali kraju doszło do 38 przypadków naruszenia przepisów wyborczych. Jeden z przewodniczących obwodowej komisji przyszedł do lokalu wyborczego pijany.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wybory do Europarlamentu 2019. Pierwsza konferencja PKW.
Wybory do Europarlamentu 2019. Pierwsza konferencja PKW. (East News)
ycipk-39kwbl

Trzy godziny po otwarciu lokali wyborczych Państwowa Komisja Wyborcza zorganizowała krótką konferencję prasową.

Poinformowano na niej, że lokale komisji obwodowych zostały otwarte w niedzielę zgodnie z planem (o godzinie 7) i nie stwierdzono incydentów.

Zakłócenia miały jednak miejsce wcześniej. Komenda Główna Policji przekazała, że w skali kraju od soboty doszło do wielu niewłaściwych zachowań.

ycipk-39kwbl

Najwięcej - 18 przypadków - to uszkodzenia i zniszczenia banerów. W czterech przypadkach stwierdzono, że doszło do agitacji wyborczej.

- Z punktu widzenia przestrzegania przez obywateli przepisów kodeksu wyborczego to był jednak bardzo spokojny czas - ocenił szef Państwowej Komisji Wyborczej Wiesław Kozielewicz.

Wybory do Europarlamentu 2019. Wieczór wyborczy w Wirtualnej Polsce

Wspomniał jednak o kilku skandalicznych incydentach. Jeden z nich dotyczy przewodniczącego obwodowej komisji wyborczej w Olsztynie, który przyszedł do pracy w komisji pijany. Sprawą zajęli się funkcjonariusze.

ycipk-39kwbl

- Z kolei w gminie Oleszyce (woj. podkarpackie) cztery komisje obwodowe omyłkowo opieczętowały karty wyborcze pieczęcią obwodowej komisji do spraw referendum - poinformował Kozielewicz.

Przypomnijmy, że głosowanie w Polsce ma się zakończyć o godz. 21. Cisza wyborcza obowiązuje do zakończenia głosowania.

O 20:55 zapraszamy na Wieczór Wyborczy Wirtualnej Polski. Poprowadzą go Tomasz Machała i Marek Kacprzak. Nasi reporterzy będą dla was relacjonować na żywo to, co się dzieje w sztabach. Pierwsze wyniki skomentują politycy i dziennikarze. Wszystko będziecie mogli oglądać na Stronie Głównej WP i w Telewizji WP.

Źródło: TVP Info

ycipk-39kwbl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-39kwbl
ycipk-39kwbl