Trwa ładowanie...

Lech Wałęsa ma 14 dni. Prof. Cenckiewicz żąda przeprosin

Dyrektor Wojskowego Biura Historycznego Sławomir Cenckiewicz zapowiedział, że daje Lechowi Wałęsie dwa tygodnie na wystosowanie przeprosin. Chodzi o wpisy byłego prezydenta, w których twierdził, że Cenckiewicz podrobił teczki tajnego współpracownika SB "Bolka".

Lech Wałęsa ma 14 dni. Prof. Cenckiewicz żąda przeprosinŹródło: East News
d2shix7
d2shix7

Mimo ekspertyz Instytutu Pamięci Narodowej, Lech Wałęsa przekonuje, że nie współpracował z komunistami. Co więcej, napisał na Facebooku, że "teczki TW 'Bolka' zostały wykonane technicznie przez Sławomira Cenckiewicza".

Historyk wystosował więc do byłego prezydenta wezwanie przedsądowe. Podkreślił, że jeśli Wałęsa go nie przeprosi, skieruje sprawę na drogę sądową.

Profesor wyjaśnił, że wezwanie kieruje: "W związku z powtarzającymi się publikacjami na pana (Lecha Wałęsy - przyp. red.) profilach prowadzonych na portalach Facebook i Twitter, a także pana wypowiedziami publicznymi, zawierającymi nieprawdziwe informacje, iż dokonałem sfałszowania dokumentów dotyczących tajnego współpracownika Służby Bezpieczeństwa PRL o pseudonimie 'Bolek', będących w dyspozycji Instytutu Pamięci Narodowej".

d2shix7

Przeprosiny mają być opublikowane przez 3 miesiące

Cenckiewicz podkreślił, że domaga się "zaprzestania publikowania informacji oraz publicznego formułowania wypowiedzi zawierających wskazane wyżej nieprawdziwe informacje" oraz "usunięcia z profili Lecha Wałęsy na portalach Facebook i Twitter wpisów" o takiej treści.

Na koniec Cenckiewicz wskazał, że wzywa Wałęsę także do "opublikowania nieprzerwanie przez okres 3 miesięcy na portalach Facebook, Twitter i na stronie internetowej Fundacji Instytutu Lecha Wałęsy, oraz na własny koszt nieprzerwanie przez okres 14 dni na stronie internetowej DoRzeczy.pl" (...) oświadczenia z wyodrębnionym tytułem: "Lech Wałęsa przeprasza Sławomira Cenckiewicza za nieprawdziwe zarzuty o sfałszowanie dokumentów TW 'Bolka'".

Cenckiewicz ocenił, że wypowiedzi Wałęsy naruszają dobre imię jego, jego matki oraz rodziny. "Wyzwiska, obelgi, niecenzuralne epitety, a nawet oskarżenie o przyczynienie się do śmierci jego syna - pozostawiam na razie bez z reakcji prawnej" - podsumował.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d2shix7
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2shix7
Więcej tematów